قالب وردپرس

دکوراسیون خانه : استفاده از رنگ زرد در طراحی

دکوراسیون خانه : تابستانی به رنگ زرد

در علم روانشناسی ثابت شده که رنگ بندی دکوراسیون خانه بر خلق و خوی ساکنین منزل در دراز مدت تاثیر می گذارد و نتایج و بازخوردهای روحی و عاطفی آن غیر قابل کتمان است.

رنگ زرد در دکوراسیون

طراحی دکوراسیون منزل بر اساس روانشناسی رنگها می تواند اهرمی کمک کننده برای داشتن لحظاتی شاد و بدون دغدغه باشد. زرد یک رنگ شاد است ، اما در عین حال کمی هم خطرناک است اگر در استفاده از رنگ زرد در طراحی دکوراسیون خانه زیاده روی کنید حس خشم و تندخویی را افزایش می دهد. پس بهتر است رنگ زرد را در کنار رنگ های آرام بخشی مثل سفید در دکوراسیون ست کنید.

رنگ زرد در دکوراسیون

زرد را با رنگ‌های دیگر به کار ببرید

زرد نشانه توجه، ارتباطات، مناظره و حکمت است به کار بردن رنگ زرد البته نه خیلی تند، مثلا طلایی، در اتاق ناهارخوری اشتهاآور استکرم نباتی، شاد و مناسب اتاق نوزاد است. رنگ زرد روشن در اتاق ملاقات، اثری مثبت و خلاق دارد.

زرد، رنگ مثبت و برای اتاق نوجوانان بسیار مناسب است، حافظه را تقویت و به مطالعه کمک می‌کندزرد برای مغازه‌های کوچک فوق‌العاده است، جلب‌نظر کرده و حالت خوشامدگویی دارد.

رنگ زرد در دکوراسیون خانه

اما چون به کار بردن صرفا زرد در یک محیط ممکن است باعث تندمزاجی و بدخلقی شود، سعی کنید آن را با رنگ‌های دیگر به کار ببرید.

آبی و زرد، کنار دریا را بودن را تداعی می‌کند و زرد و سفید محیط را تمیز نشان خواهد داد.

رنگ زرد در دکوراسیون

زرد گرم وآفتابی، درخشان، منبع نور، مثبت، شادی‌آور، گیرا، امیدوارکننده، اشتهاآور، خلاق، الهام‌بخش و نشانه استقبال است.

رنگ زرد حافظه را تقویت می‌کند، جرات می‌دهد و موجب درون‌نگری می‌شود.

زرد نشانه توجه، ارتباطات، مناظره و حکمت است و در عین حال تحریک‌پذیری، خصومت و تبعیض را افزایش می‌دهد.

قالب وردپرس