قالب وردپرس

انواع تشک

۱ – تشک فنری : یکی از انواع تشک ، تشک فنری است. تشک فنری برای سنین پایین تر و افراد با وزن کمتر مناسب است . بعلت حالت ارتجاعی تشک , وزن در سطح تشک پخش میشود. نسبت به تشک های طبی و فنی ارزان تر است .

۲ – تشک طبی و فنری : یکی از انواع تشک ،تشک طبی و فنری است که یک انتخاب ایده آل برای تمام سنین است.بدلیل استفاده از اسفنج با دانستیته بالا ودیوارهM  دار و فنر بندی متراکم تر و فشرده علاوه بر طول عمر بالای تشک خوابی توام با آرامش را به ارمغان خواهد آورد .با توجه به اینکه فنر پاکتی و منفصل استفاده شده باشد , یا دارای مموری فوم باشد و همچنین ارتفاع تشک از لحاظ کیفیت و قیمت متفاوت خواهد بود .

۳ – تشک طبی : تشکهایی که دارای فنر نیستند و تنها دارای خاصیت طبی هستند . تشک طبی نوع فومی ارزانترین تشک است که از خصوصیات آن سبک,سفت,  قابل شستشو بودن  ,زیپ دار بودن است جنس آن از یونولیت بوده و عمر نسبتا کم , برای مصارف کوتاه مدت توصیه میشود .تشک طبی نوع اسفنجی نرم ترو با کیفیت تر است و با توجه به نوع اسفنج قیمت و کیفیت متفاوتی دارد.تشک تمام مموری فوم تشک طبی است که کلا دارای مموری فوم است قیت نسبتا بالاتری دارد .

۴ – تشک آبی : تشک های آبی نیز طرافداران خاص خودشان را دارد و استفاده از آنها شما را به یاد شب های فراموش نشدنی پیک نیک می اندازد . با پر کردن آب گرم حالت ارتوپدیک پیدا میکند . در مصارف خاص بیشتر استفاده دارد .با پرکردن آب سنگین میشود . اگر پنچر شود به درد سر خواهید افتاد .

۵ – تشک بادی : یکی دیگر از انواع تشک ، تشک های بادی است ، که میزان سفتی آنها را می توان با یک دستگاه کنترل از راه دور که به پمپ هوا متصل است تنظیم نمود. پنچر شدن تیوپ از معایب آن است . برای یک دوره کوتاه مدت , در سفربدلیل انتقال آسان تر مناسب خواهد بود .ولی بعنوان تشک خواب در اتاق خواب یک انتخاب مناسب نیست .

منبع: خواب شاپ

قالب وردپرس