قالب وردپرس

روش های انتخاب کف پوش حمام مناسب

نکات مهم در انتخاب کف پوش حمام

کفپوش های متعدد و مواد مختلفی برای حمام وجود دارند. سرامیک، چینی (پورسلین) و کاشی های وینیل (نوعی پلاستیک) نخستین مواردی هستند که به ذهن می رسند. البته این مواد واقعا هم مناسب و عمری هستند و به همین دلیل محبوبیت بسیاری نیز دارند. اما این روزها انتخاب دیگری نیز در این زمینه وجود دارد از جمله می توان به چوب، چوب پنبه، سنگ و شیشه اشاره کرد.  کف پوش حمام در معرض آب، رطوبت، چربی، و مواد آرایشی و بهداشتی هستند و به همین دلیل دوام و بهداشت آن‌ها از اهمیت فوق‌العاده زیادی برخوردار است. با این حال، این موضوع به معنی بی‌اهمیت بودن و قربانی کردن سبک و طراحی حمام و کفپوش های حمام آن نیست. حمام مکان پر خطری در خانه محسوب می شود ، به خصوص کف حمام که خطر لیز خوردن یکی از شایع ترین اتفاقات خطرناک است. پس به کفپوش های حمام خانه دقت کنید به خصوص اگر قصد دارید خانه تان را بازسازی کنید در انتخاب کف پوش حمام نکات زیررا در نظر بگیرید:

decosara.com-کف پوش حمام

۱)     بهترین گزینه برای کف پوش حمام ، سرامیک است. سرامیک در برابر آب مقاوم و از لحاظ طرح و رنگ بسیار متنوع است.

۲)     از میان انواع سرامیک ها ، سرامیک های شیاردار از امنیت بالاتری برخوردار هستند و میزان خطر لیز خوردن را تا حد زیادی کاهش می دهد.

decosara.com-کف پوش حمام

۳)     در حمام هایی که کف شیب داری دارند ، بهتر است از موزاییک هایی با سایز کوچک استفاده کنید تا هم شیب کمتر به نظر برسد و هم شکستگی و آسیب دیدگی در میان موزاییک ها به وجود نیاید.

۴)     استفاده از کف پوش بدون لعاب توصیه نمی شود چون پاک کردن این نوع کف پوش ها کار بسیار سختی است. در عوض کف پوش های زیر بهترین گزینه هستند.

منبع:vista.ir

قالب وردپرس