قالب وردپرس

چیدمان منزل : نکته هایی برای بودجه محدود

تکنیک هایی برای چیدمان منزل با بودجه کم:

بر هیچ کس پوشیده نیست که طراحی داخلی امری هزینه بر است، حتی زمانی هم که بخواهید تنها دکوراسیون یک اتاق را تغییر دهید باید هزینه زیادی بپردازید. نکاتی برای چیدمان خانه با بودجه محدود وجود دارند که با رعایت آنها می توانید با هزینه کم تر فضای مورد نظر خود را درست کنید.

نکته هایی برای چیدمان منزل با بودجه محدود (5)

قبل از شروع کار برنامه ریزی کنید. برای هر تغییر دکوراسیونی برنامه ریزی دقیق قبلی لازم است؛ خصوصا زمانی که بودجه ای که برای این کار در نظر گرفته اید محدود است. قبل از هر چیز طراحی های موجود را نگاه کنید و سبک مورد نطرتان را انتخاب کنید. سپس پروژه را به عناصر آن خرد کنید، کفپوش، مبلمان ، رنگ دیوارها، لوازم جانبی و تزئینی. قیمت هر مورد را از چندین مغازه بپرسید. زمانی که حدود قیمت هر کدام از لوازم را بدانید، می توانید بفهمید که برای هرکدام تا چه سقفی باید هزینه کنید. به این ترتیب واقع گرایانه تر از قبل انتخاب می کنید.

نکته هایی برای چیدمان منزل با بودجه محدود8 (3)

تغییر کاربری لوازمی که از قبل دارید. با کمی خلاقیت می توانید از لوازمی که از قبل در منزل دارید استفاده دیگری بکنید. آیا باید تمامی کابینت های آشپزخانه را عوض کنید یا با این رنگ زدن ساده می توانید جلوه ای تازه و نو به فضای منزل خود ببخشید؟

نکته هایی برای چیدمان منزل با بودجه محدود8 (6)

نکته هایی برای چیدمان منزل با بودجه محدود8 (4)

به مبلمان اتاق بیشتر دقت کنید. زمانی که بودجه شما محدود است بهتر ایت که تمرکز خود را بر روی عنصری بگذارید که بیشترین و اساسی ترین تغییر را ایجان می کند. مبلمان عنصر مناسبی برای تمرکز بودجه است چرا که برا خلاف رنگ دیوارها یا لوازم تزئینی، چندین سال دوام دارد. علاوه بر این با استفاده از مبلمان خیلی راحت و سریع می توانید فضا را تعریف کنید، یک اتاق خواب راحت، اتاق مطالعه یا اتاق نشیمن!

نکته هایی برای چیدمان منزل با بودجه محدود8 (7)

مبلمان رنگ نشده یا لاک الکل زده نشده بخرید. با توجه به اینکه می خواهید تمرکر بودجه خود را بر روی مبلمان بگذارید، بهتر است که مبلی که می خرید رنگ نشده باشد، در این صورت هم هزینه کم تری پرداخت می کنید و هم جنس کار بهتر خواهد بود، چرا که تولید کننده نمی تواند عیوب کار را با رنگ بپوشاند.

نکته هایی برای چیدمان منزل با بودجه محدود8 (8)

از رنگ استفاده کنید. به نسبت دیگر عناصر، رنگ کم هزینه ترین عنصر است. اکثر طراحان برای انتخاب رنگ فضای داخلی قانون ۶۰-۳۰-۱۰ را پیشنهاد می کنند. بدن صورت که ۶۰ درصد فضا مثلا دیوار ها باید با رنگ های خنثی پر شود، ۳۰ درصد آن با رنگ های فرعی و ۱۰ درصد نهایی با یک رنگ بارزتر.

نکته هایی برای چیدمان منزل با بودجه محدود8 (9)

لوازم تزئینی را خودتان درست کنید. در طراحی داخلی لوازم تزئینی به لوازمی گفته می شود که کاربردی به جز تزئین فضا ندارند. لوازم تزئینی می توانند یک اثر نقاشی یا یک مجسمه باشند. نوع لوازم تزئینی که در خانه تان به کار می برید بسیار به روحیه شما بستگی دارد، پس چه بهتر که خودتان آن ها را درست کنید.

نکته هایی برای چیدمان منزل با بودجه محدود8 (1)

ساده فکر کنید. برای چیدمان فضای خانه تان از سبک مینیمالیسم استفاده کنید و تا آنجا که می توانید ساده بیاندیشید، حداقل تزئینات را به کار گیرید. علاوه بر اینکه هزینه کم تری می کنید، از مد نیز پیروی می کنید. در طراحی داخلی، سبک مینیمالیسم با رنگ های خنثی به خصوص رنگ های تک فام، استفاده از متریال های طبیعی، خطوط صاف و ساده در مبلمان و کابینت بندی تعریف می شود.

نکته هایی برای چیدمان منزل با بودجه محدود8 (2)

منبع: www.freshhome.com

برای بازدید از نمایشگاه اینترنتی کالامبل کلیک نمایید

قالب وردپرس