قالب وردپرس

طراح مبلمان: مجموعه‌ی جدید ” زاها حدید ”

در این مقاله سعی داریم به معرفی طرح های یک طراح مبلمان موفق بپردازیم.زاها حدید نامی آشنا و معروف در دنیای معماری است، اما همان گونه که می‌دانید این خانم خوش ذوق دستی هم در طراحی دارد. از جمله کارهای او طراحی کیف و کفش، ظروف، مبلمان و البته بیلبوردهای تبلیغاتی است.زاها حدید ،  طراح و معمار برجسته، امسال هم همچون گذشته کلکسیونی متفاوت و خلاقانه از ظروف و مبلمان مرمرین را برای برند ایتالیایی سیتکو آماده و ارائه کرده است.

طراح مبلمان zaha hadid

طراح مبلمان zaha hadid

امسال نیز خانم زاها حدید برای برند ایتالیایی سیتکو (CITCO)، مجموعه‌ای جالب توجه طراحی کرده که شامل ظروف و میزهای ساخته شده از سنگ مرمر است. این مجموعه برای نخستین بار در نمایشگاه امسال مبلمان “Salone del Mobile” به نمایش در خواهد آمد. این نمایشگاه هر ساله در ماه آوریل و در شهر میلان برگزار شده و میزبان شرکت‌های مطرح این حوزه و البته طراحان جوانی است که به امید کشف استعدادهای خود در آن شرکت می‌کنند.

طراح مبلمان zaha hadid

ظروف طراحی شده توسط خانم زاها حدید که “Tau Vases” نام گرفته‌اند، دارای طراحی خاص و الهام گرفته از طبیعت هستند. در واقع اگر با دقت به آنها بنگرید، گلبرگ‌های گل را تداعی می‌کنند. اما از آن جایی که این ظروف از سنگ مرمر سخت ساخته شده‌اند، سعی شده با کمک چین و شکن و شیارهای متعدد، این الهام هر چه واقعی‌تر جلوه کند.

طراح مبلمان zaha hadid

و اما در مورد میزهای مرمرین خانم زاها حدید باید گفت که این سری شامل میزهای چهار گوشی است که قسمت میانی آنها خالی بوده و لبه‌های آنها به شکل پایه، تا خورده است، پایه‌هایی که همان انحناهای لطیف آثار خانم حدید را نشان می‌دهند. این میزها نیز در ۵ اندازه‌ی مختلف ارائه و از ۴ نوع مرمر مختلف برای ساخت آنها استفاده شده است.

منبع:Bartarinha.ir

قالب وردپرس