قالب وردپرس

تزئین و چیدمان منزل

مهم ترین نکات تزئین و چیدمان

سایت traditional home طی مصاحبه ای از ۱۰ طراح داخلی برتر آمریکا خواسته که مهم ترین نکته های تزئین و چیدمان فضا از نظر خودشان را بیان کنند:

بری دیکسون

“برای اینکه بخواهید یک اتاق بزرگ تر به نظر برشد، از یک قالیچه گرد استفاده کنید. دایره بیان کننده مفهمون بی نهایت است و یک قالیچه گرد مفهوم “بدون مرز” را در قالب یک عنصر بصری به واقعیت تبدیل می کند. در چیدمان این فضا برای مشتری ام از یک قالیچه و نشمنگاه گرد استفاده کردم تا حس یک فضای بی پایان را بسازم.”

تزئین و چیدمان 1

داریل کارتر

“در فضای باز زندگی کنید. در این کار برای مشتری یکی از دیوار های راه پله را برداشتیم و به جای آن جند قفسه برای دکور ساختیم. این تغییر ساده هم جذابیت بصری فضا را بالا برد و فراتر از آن حس فضای بیشتری به آشپزخانه اضافه کرد.”

100514111.tif

جان شاورز

“فضای اتاق آفتاب گیر منزل شما باید باز و غرق نور باشد. برای همین اسم که من معمولاً پیشنهاد میدهم جلوی ورود نور طبیعی را با پرده های کلفت و سنگین نگیرید. خصوصا در این کار که اتاق از سه جهت نورگیر است. در این کار من از رنگ عاجی که رنگی نسبتا گرم است به عنوان رنگ پایه استفاده کردم. بهترین رنگ بارز برای اتاق های نورگیر رنگ زرد آفتابی است که در این طراحی سرزندگی را به فضا اضافه کرده است.”

مهم ترین نکته های چیدمان فضا 3

آلکسا همپتون

“در انتخاب لوستر بسیار دقت کنید. اگر اندازه لوستر شما بیش از حد بزرگ باشد جلوه مناسبی در فضا ندارد. به ارتفاع نصب لوستر نیز دقت کنید.”

مهم ترین نکته های چیدمان فضا 4

توماس اوبرین

“نقشه ها را جمع کنید و از آنها به عنوان یک عنصر تزئینی استفاده کنید. نقشه ای که درچیدمان این فضا استفاده کرده ام، فام سپیای بسیار زیبایی دارد که با این فضا سازگار است. میتوانید از نقشه های رنگی در اتاق های رنگی استفاده کنید.”

2108DTT99

باربارا بری

“از کاغذ دیواری مناسب استفاده کنید. کاغذ دیواری های الگو دار به نسبت کاغد دیواری های بدون نقش و الگو، هویت قوی تری می بخشند. گر از کاغذ دیواری های بدون نقش استفاده می کنید، می توانید با انتخاب عناصر دیگر به فضا شخصیت بدهید.”

مهم ترین نکته های چیدمان فضا 6

بارکلی بوترا

“بهترین ترکیب را پیدا کنید. در اتاق نشیمن من کاناپه های کرم رنگ، چوبکاری های سقف و قالیچه نخودی رنگ کف، بهترین ترکیب من هستند که می توانم آنها را با رنگ ها و نقش های مختلف ترکیب کنم.”

تزئین و چیدمان 7

تام استینجر

“قدرت در تعداد است؛ با در نظر گرفتن این تفکر تصمیم گیری برای تزئین دیوار پشت کاناپه اصلی کار سختی نیست. تعدادی تصویر هم خانواده با قاب های یکسان می توانند جلوه ای جذاب به دیوار پشت کاناپه بدهند. این کار به خصوص هنگامی که نقاشی با سایز مناسب وجود ندارد می تواند چاره ساز باشد.”

تزئین و چیدمان 8

کلری کمبل

“استفاده از یک فام در انتخاب رنگ اتاق خواب بهترین راه برای ایجاد فضایی آرام است، خصوصاً انتخاب رنگی که آرامش و راحتی را القا میکند مثلا آبی یا سبز. پس از آن می توانید با استفاده از بافت و نقش در ملافه ها، پرده ها و پوشش سطح ها به فضا حرکت و سرزندگی ببخشید.”

تزئین و چیدمان 9

چارلز فادری

“من به ترکیب کردن بسیار اعتقاد دارم. یک شی روی سطح میز یا یک اثر هنری بر روی یوار می تواند خوب باشد، اما برای من ترکیب کردن از همه چیز هیجان انگیز تر است. به جای استفاده از تمامی محصولات یک کلکسیون من ترجیح میدم اشیا مختلف را از کلکسیون های مختلف انتخاب کنم و با هم ترکیب کنم. در این کار من بیشتر از ترکیب نقش ها و طرح ها استفاده کردم. نقوش صورتی روی پرده ها و صندلی، خطوط کاغذ دیواری، گل نقاشی شده روی کمد و گل های روی آباژور به خوبی با یکدیگر هارمونی دارند.”

تزئین و چیدمان 7

منبع: www.traditionalhome.com

برای بازدید از نمایشگاه اینترنتی کالامبل کلیک نمایید

قالب وردپرس