قالب وردپرس

چیدمان اتاق کودک خود را یاد بگیرید…

اگر چیدمان اتاق کودک شما اصولی و همراه با آینده نگری باشد و به نکات ایمنی نیز توجه داشته باشید نگرانی های شما از کمبود فضا در طول مسیر رشد فرزندتان به حداقل می رسد پس نکات زیر را حتما به کار ببندید.

به نظر می رسد که نیاز مبلمان کودک و نوجوانان به انباره های لباس و تجهیزات ، به همان سرعتی که بچه ها رشد می کنند  ، افزایش می یابد ، بنابراین شروع با انباره های کوچک مخصوص در چیدمان اتاق کودک کار اشتباهی است.

decosara.com-چیدمان اتاق کودک

می توانید در ابتدا از میله های رخت آویز کوتاه استفاده کنید و با رشد کودکان آن ها را بالاتر ببرید.

کشوهای عمیق زیر تخت های ثابت و تاشو مفیدند ، و همچنین ممکن است فضای کافی برای گنجه های کشودار در چیدمان اتاق کودک وجود داشته باشد. راه حل اولیه ی من برای انباره های ارزان قیمت برای اتاق خواب اصلی و یا یک دفتر کار خانگی ، خرید دو یا سه گنجه ی کشودار چوبی نیمه ساخته و یا ترکیبی از گنجه های کشودار و قفسه های کوتاه است. آن ها را با کنار گذاشتن فضایی برای زانوها ، برپا کنید و روی آن ها را با پوشش های چند لایه ، بپوشانید تا در ابتدا به عنوان مکانی برای بازی و بعدها به عنوان یک میز تحریر به کار گرفته شود . می توان آن ها را با لکه های رنگی پوشاند و یا رنگ کرد.

decosara.com-چیدمان اتاق کودک

اسباب بازی ها و بازی های شکستنی بهتر است در قفسه های عمیق در پشت درهای بسته یا در کشوهای گرد ، نگه داری شوند ، چرا که کودکان نوپا دیگر نمی توانند آن ها را از جای خود خارج کنند و روی زمین بریزند.

decosara.com-چیدمان اتاق کودک

اسباب بازی های محکم تر را می توان در جعبه های بزرگ یا گنجه ها نگه داری نمود تا دسترسی به آن ها ساده باشد. کتاب های ارزان قیمت یا بزرگ و محکم  را می توان در تاقچه ی پنجره ها و طبقات کم ارتفاع در دسترس نگه داری نمود اما کتاب های گران بها تر باید در طبقات بالاتر نگه داری شوند تا دست های کوچک به آن ها نرسند.

decosara.com-چیدمان اتاق کودک

منبع:راهنمای طراحی داخلی ؛ مری گیلیت

قالب وردپرس