قالب وردپرس

مبلمان در سبک معاصر طراحی داخلی و دکوراسیون

مبلمان در سبک معاصر ، حداقل تعداد را داشته و بدون خط های منحنی و آرایه های افزوده، بسیار ساده و منظم و تا حدی جدی و سنگین هستند؛فرم ها نیز هندسی با پوششی در رنگ های سیاه، سفید و خنثی( قهوه ای،کرم،سفید و…) و بیشتر با بدنه ای از چوب افرا و غان با نشیمنی در بافت ها و الیاف طبیعی. رو اندازها و پارچه های به کار رفته بر روی مبلمان و از جمله تختخواب بی هیچ حاشیه دوزی و متعلقات مانند منگوله و . . . هستند. جهت افزودن رنگ و جذابیت به مبلمان در سبک معاصر ،کوسن ها و پوشش های پارچه ای آباژورها یکی از گزینه های پرکاربرد برای این منظور در این شیوه از دکوراسیون است.

مبلمان معاصر

شاید این سوال برایتان پیش آمده باشد که فرق بین سبک معاصر و سبک مدرن در دکوراسیون داخلی منزل چیست. در سبک مدرن، فضای منزل سرد و مینیمالیستی است، در حالیکه فضای معاصر بدون آنکه درهم و تاریک به نظر برسد، راحت و مطبوع است. سبک معاصر سبکی است که برای ادارات، فروشگاه ها، اتاق های زیرشیروانی و خانه ها به یک اندازه مناسب است.

دکور منزل ایده آل با سبک معاصر حالتی آرامش بخش دارد و برای دست یافتن به فضای سبک معاصر، باید چند اصل ابتدائی را رعایت کنید. سادگی، پیراستگی زیرکانه، بافت و خطوط راست به تعریف سبک معاصر در دکور کمک می کنند. با تأکید بر رنگ، فضا و شکل است که فضاهای معاصر شیک و باطراوت می شوند.

منبع:دکومان / نشریه تخصصی مبلمان، معماری و دکوراسیون داخلی / شماره ۱۹

قالب وردپرس