قالب وردپرس

ایده هایی برای طراحی بهتر دکوراسیون منزل

۱۲ نوع دکوراسیون منزل که هر اتاقی را بهتر می کند .

باید این را بدانید که طراحان معمولا از قوانین پیروی نمی کنند ، برای آنها قوانین سخت و بایدها معنی ندارد بلکه طراحی با خلاقیت و کشف و شهود و استفاده از طبیعت و حواس سرو کار دارد . آن ها فقط سعی می کنند تا همه چیز درست و سرجای خود قرار بگیرد . از این روی توصیه هایی که در مطالب مختلف برای شما بیان می شود راهنمایی های آگاهانه از طراحان بزرگ است که شما را در طراحی دکوراسیون یاری کند .

در این مطلب ۱۲ نوع دکوراسیون که هر اتاقی را زیبایی می بخشد به شما معرفی می کنیم :

decosara.com-دکوراسیون منزل

۱.انتخاب رنگ مناسب برای اتاق

هزاران رنگ با تلورانس ها ، سایه ها و تن های مختلف وجود دارد و حتی به نظر می رسد که هر رنگ در هر خانه ای و بر روی هر دیواری با توجه منابع نوری که دریافت می کند متفاوت به نظر می رسد.

decosara.com-دکوراسیون منزل

۲. چند تکه مبلمان به اتاق خود اضافه کنید.

اگر شما بودجه ی اندکی دارید لازم نیست برای پر کردن فضا تعداد زیادی مبلمان خریداری کنید حتی یک قطعه زیبا و متفاوت و با کیفیت مبل بسیار جلب توجه می کند.

decosara.com-دکوراسیون منزل

۳. آثار هنری را در ارتفاعات اتاق قرار دهید.

یک اثر هنری متفاوت و زیبا مانند تابلویی که در عکس می بینید را از ارتفاعات ( ترجیحا از جایی نزدیک به سقف ) در اتاق خود آویزان کنید تا چشم ها را خیره کند.

decosara.com-دکوراسیون منزل

۴. مبلمان و فرش را باهم هماهنگ کنید.

به سه روش می توانید اتاق خود را فرش کنید . اول اینکه از فرشی بزرگ استفاده کنید و همه فضا را با فرش بپوشانید. این کار برای اتاق های بزرگ بهتر است و حس لوکس تری می دهد . در حالت دوم و در یک اتاق کوچک که فضای کمی وجود دارد و مبلمان هم بیشتر این فضا را می گیرد بهتر است از قطعه ای کوچکتری از فرش که در بین مبل ها پهن می شوند ؛ استفاده کنید . و در روش آخر استفاده از قطعات کوچک فرش جلوی مبل ها پیشنهاد می شود.

decosara.com-دکوراسیون منزل

۵. اصرار برای نشان دادن تم اتاق

برای اتاق خود یک موضوع یا تم خاصی انتخاب کنید و برای نشان دادن و بارز کردن نشانه های آن هر کاری از دستتان بر می آید ، انجام دهید.

decosara.com-دکوراسیون منزل

۶.نقطه کانونی انتخاب کنید .

نقطه کانونی که توجهات را به خود جلب می کند می تواند یک هود مدرن در آشپزخانه و یا یک تاج تخت خواب در اتاق شما باشد .

decosara.com-دکوراسیون اتاق

۷. خطوط دید را در نظر بگیرید.

نقطه کانونی بهتر است آزاد و روشن باشد و بهترین نقطه برای نقطه کانونی آن است که به طور مستقیم و از سراسر اتاق قابل دیدن باشد.

decosara.com-دکوراسیون اتاق

۸.در چیدمان خود تجدید نظر کنید .

اگر وسیله ای دارید که با تم و اجزای اتاق تان هماهنگی ندارد آن را کنار بگذارید حتی اگر یکی از اقوام و بستگان آن را به شما هدیه داده است.

decosara.com-دکوراسیون اتاق

۹. مقیاس و نسبت ها را فراموش نکنید . ممکن است که یک وسیله ای در فروشگاه خوب به نظر برسد اما در خانه شما بیش از حد بزرگ یا کوچک باشد . به مقیاس ها در اتاق خود توجه کنید.

decosara.com-دکوراسیون اتاق

۱۰. لایه های روشنایی به فضا اضافه کنید.

استفاده از منابع نور مصنوعی ونورانی کردن نقاطی از اتاق روشنی بیشتری به دکوراسیون شما می آورد که باعث جلب توجه ها می شود.

decosara.com-دکوراسیون اتاق

۱۱. پر رنگ تر کنید .

یک لوستر بزرگ یا یک صندلی کلاسیک و متفاوت وقتی با رنگ آمیزی متفاوت و پر رنگ تر از بقیه اجزا قرار بگیرد جلوه زیبایی به فضای شما می دهد .

decosara.com-دکوراسیون اتاق

۱۲. خلاقیت به خرج دهید . قواعد و تکرار ها را کنار بگذارید و با خلاقیت خود یک فضای متفاوت طراحی کنید که همه را شگفت زده کند.منبع: houzz.com

قالب وردپرس