قالب وردپرس

روانشناسی رنگ : انتخاب رنگ مناسب برای اتاق

رنگ و اتمسفر اتاق های خود را خاص کنید.

رنگ های به کار رفته در سقف و دیوارهای خانه می توانند نشان دهنده میزان موفقیت طراح داخلی آن باشند.  رنگ فورا حال و هوای یک اتا ق را تغییر می دهد ؛ بنابراین هنگام انتخاب یک طرح ، به اتمسفری که می خواهید به اتا ق رنگ شده خود بیاورید ، نیز بیاندیشید.در اینجا با بعضی نکات روانشناختی مربوط به این رنگ ها آشنا می شوید :

Moblbrand.com- رنگ و اتمسفر اتاق

-اتا ق رنگ شده با رنگ های گرم و ژرف مانند زنگار ، راحت و دنج به نظر می رسند و برای عبور از زمستان های طولانی ، چه در شهرها و چه در در روستاهای سردسیر بسیار مناسب اند.

-اتا ق رنگ شده با رنگ های سفید ، زرد کم رنگ ، آبی یا سبز چمنی روشن ، در آب و هوای گرم ، صمیمی و خنک به نظر خواهد رسید. خصوصا اگر با گیاهان و مبلمان حصیری و احتمالا با روپوش ها و کوسن های زرد ، آبی ، سبز یا سفید پر شده باشد.

DecoSara.com - رنگ و اتمسفر

-یک ا تاق تیره و خوش رنگ می تواند با لکه های رنگ غلیظ تر روشن شود و یا با قطعات چوبی سفید فضایی سبک تر پیدا  کند و یا با رنگ آمیزی قطعات  چوبی به رنگ  دیوارها فضایی مانند جعبه ی جواهر به آن داده شود.

رنگ و اتمسفر - DecoSara.com

-به یک اتا ق روشن و تا حدودی بی روح ، با کف پوش های قهوه ای خیلی تیره و اضافه نمودن گیاهان بزرگ در سبدهای بسیار بزرگ و ظروف سفالین ، می توان تشخص بیش تری بخشید. قطعات بزرگ مبلمان  اگر با پارچه هایی به رنگ دیوارها ، پوشانده شوند کوچک تر به نظر خواهند رسید ؛ سپس قطعات کوچک تری که با رنگی متضاد پوشیده شده اند ، می توانند آن را به تعادل برسانند.

منبع:راهنمای طراحی داخلی

قالب وردپرس