قالب وردپرس

قالیچه های چهل تکه شادی بخش

مدل های جدید از  قالیچه های چهل تکه

یکی از محصولات فرهنگ مادی و ارزشمند درتاریخ زندگانی بشر آشنایی با الیاف پشمی و نخی می باشد. شاید نتوان قدمت این دستاورد مهم بشری را دقیق رقم زد، اما همین بس که تار و پودهای یافته شده و به جامانده از انسان تمدن کهن سیلک در ایران خود گویای اهمیت این محصول فرهنگی به ظاهر پیش پا افتاده است.

Decosara.com- فرش چهل تکه

بنابر این بر اساس تعریف تایلر ازفرهنگ، چهل تکه دوزی را هم می توان به عنوان پدیده ای فرهنگی در نظر گرفت که درجوامع بشری رواج دارد و به عنوان نمونه ای از دستاوردهای انسان دارای معناست که این معنا به صورت مستقیم یا غیر مستقیم به زندگی مردم مربوط می شود و در زمان های متفاوت به فراخور شرایط جامعه و فرهنگ کارکردهای متفاوتی را در زندگی انسان ایفامی کند.

Decosara.com- فرش چهل تکه

چهل تکه دوزی (patch work) فرآیندی است که طی آن قطعات ریز و درشت و رنگارنگ فرش های مختلف بهم دیگر دوخته می شوند و چون تکه های بسیار زیادی از این فرش ها و قطعات در کنارهم قرار می گیرند به آن چهل تکه می گویند. جاذبه ی یک اثر چهل تکه در حالت رنگارنگی و تنوعی است که در فرش های به کار رفته در آن وجود دارد.

Decosara.com-قالیچه های چهل تکه

هر کدام از این فرش ها و قطعات می توانند حرف ها برای گفتن داشته باشند و چه بسا هر قطعه سرگذشتی پر فراز و نشیب طی کرده تا در نهایت در کنار قطعات دیگر به صورت یک چهل تکه نیازهای مختلفی را تأمین می کند. چهل تکه دوزی نیاز به مهارت زیادی دارد، برای انجام این کار فرش های رنگی را قبل از دوخت کاملاً می شویند تا ازثابت بودن رنگ و شکل آن اطمینان حاصل شود.

Decosara.com- فرش چهل تکه

شماره ۴۰ شماره خاصی در ادیان مختلف مانند مسلمانان و مسیحیان و سایر ادیان می باشد.۴۰ یک شماره اسرار آمیز است. در گذشته مادر بزرگها از پارچه های اضافه آمده پیراهن ها روکشی برای لحافها دوخته که به نام چهل تکه در ایران معروف است.

Decosara.com- فرش چهل تکه

خانه شما محل امنیت و آرامش شماست . دکوراسیون خانه تان برای شما بسیار اهمیت دارد به همین دلیل ما به شما یک خانه شاد را پیشنهاد می کنیم . قا لیچه های چهل تکه رنگی و زیبایی که با رنگهای شاد و سرگرم کننده فضای خانه تان را به طور شگفت انگیزی تغییر می دهند . این قطعه های رنگی در اندازه های مختلف دست شما را در انتخاب باز می گذارد و می تواند کف پوش خوبی برای ایجاد فضایی شادمان باشد. قا لیچه های چهل تکه به دلیل ساختار منحصر به فردی که دارند با کم و زیاد کردن خانه ها می تواند خود را در هر فضایی جای بدهد. حتی این انتخاب می تواند برای محل کار هم انتخاب متفاوت و خوبی باشد.

Decosara.com- فرش چهل تکه

منبع:trendir.com

قالب وردپرس