قالب وردپرس

بهترین نورپردازی اتاق کودک

برای نورپردازی اتاق کودک که دارای سن کمی است  ، همه ی پریزهای برق باید طوری طراحی شوند که مبلمان کودک و نوجوانان نتوانند آن ها را دست کاری کنند و همه ی چراغ های نصب شده هم باید کاملا دور از دسترس بچه ها باشند. بنابراین چراغ های رومیزی و پایه دار مناسب نخواهند بود.همه ما از اهمیت روشنایی در زندگی باخبریم و میدونیم چه نعمت بزرگی هست که در زندگی روز مره ما وجود داره و اگر نبود چقدر همه چیز کسل کننده بود.

Moblbrand.com-نورپردازی اتاق کودک

نور میتونه به ما احساس راحتی و آرامش بده، همچنین روشنایی که به درستی و منحصر به فرد تنطیم شده باشه میتونه در جای مناسبش هیجان و شادمانی رو ایجاد کنه. در این مطلب میخوام به این موضوع جذاب در دکوراسیون اتاق کودکان صحبت کنم.برای نور پردازی و دکوراسیون اتاق کودک باید به خاطر داشته باشیم که کودکان عاشق روشنایی هستند از این رو باید اتاقشون طوری نورپردازی بشه که تمام جنبه های روانی اونها در نظر گرفته بشه.

Moblbrand.com-نورپردازی اتاق کودک

چراغ های دیواری از آن جایی که نور ملایم تری نسبت به انواع سقفی می دهند ، مناسب هستند. برای کودکانی که از تاریکی می ترسند ، سوئیچ های تنظیم  مفید هستند ، زیرا می توان شدت نور را به حد پایینی کاهش داد.

Moblbrand.com-نورپردازی اتاق کودک

انتخاب های دیگر ، ادوات فرعی کم مصرف هستند که تنها برای جلوگیری از تاریکی مطلق کاربرد دارند . برای نورپردازی اتاق کودک در حالیکه به سن مدرسه رسیده است باید بدانید که او به نور مناسب برای انجام تکالیف مدرسه ، کارهای کامپیوتری ، سرگرمی و مطالعه در تخت خواب نیاز دارند. بنابراین باید نور کافی برای میزهای کار و بالای تخت ها فراهم باشد.

منبع: مبانی طراحی داخلی ، نوشته مری گیلیت

قالب وردپرس