قالب وردپرس

سبک شناسی مبلمان ، جنبش آوانگارد

سبک شناسی مبلمان

عصر هنری آوانگارد در اوایل قرن بیستم، مهمترین دستاورد برای مدرنیته جدید بود. با جدا شدن از گذشته و آزمایش زبان های بصری جدید، این عصر نقشی جدی در بازسازی جامعه را در زمان خودش اجرا کرد.

سبک شناسی مبلمان - تئوون دوسبرگ

تئوون دوسبرگ

کانستراکتیویسم، سوپرماتیستم، فوتوریسم، و دی استیل همگی جنبش های هنری ارگانیک بودند که اعضای آن از کارهایشان برای شکل دهی یک مدل اجتماعی جدید استفاده می کردند.

سبک شناسی مبلمان- تئوون دوسبرگ

تئوون دوسبرگ

هنرمندان روسی از جمله الکساندر رودچنکو، ال لیسیتزکی تلاش کردند تا ایده آل های هنری خود را با اهداف سیاسی منطبق کنند و رابطه نزدیکی میان هنر و صنعت برقرار کنند. تنها نمونه های واقعی تئوری طراحی آنها، در پروژ ه هایشان برای مبلمان ساختمان مرکزی انجمن کارگران و چند مرکز فرهنگی عملی شد.

سبک شناسی مبلمان-گریت توماس ریتفلد

گریت توماس ریتفلد

هدف جنبش دی استیل که توسط تئوون دوسبرگ و یاکوبوس یوهانس و پیتر آت و گریت توماس ریتفلد به راه افتاده بود، این بود که نوعی از حس زیبایی شناسی که با آبسره هندسی کامل شکل داده شده را خلق کنند. نمونه مشهود از شیوه ارگانیک ، مبلمان طراحی شده توسط گریت توماس ریتفلد است. این نمونه ها از تجربه های هنری و کنکاشهای نظری، منجر به تاسیس موسسه وکهوت ماس در روسیه و مدرسه باهاوس در آلمان شد.

در این دوره، مبلمان طراحی شده توسط مارسل بروئر بدون شک برنامه های عملی همه تجربه های هنری آن زمان را مجسم می کرد .

سبک شناسی مبلمان - مارسل بروئر

در کالامبل می توانید جدیدترین مدل مبلمان، مبل استیل و دکوراسیون داخلی ، مبلمان راحتی ، سرویس خواب ، مبلمان اداری ، مبلمان کلاسیک مدرن ، میز و صندلی و جلو مبلی ، کمد بوفه و کابینت، مبلمان کودک و نوجوان را مشاهده کنید.

منبع: مجله تخصصی دکوسرا

قالب وردپرس