قالب وردپرس

سبک شناسی مبلمان ، سبک طراحی ارگانیک

در ادامه مجموعه مقالات سبک شناسی مبلمان اینبار به معرفی سبک طراحی ارگانیک می پردازیم: در اوایل دهه ۱۹۳۰ ، شیوه های طراحی مبلمان دستخوش تغییرات شدیدی شدند و زبانهای بصری جدیدی ظهور کردند که با ایده آل های جنبش مدرن در تضاد بودند. فرانک لوید رایت از پیشگامان طراحی ارگانیک باور داشت که باید بین مردم و طبیعت هماهنگی برقرار شود و همچنین باور داشت معماری روشی برای رسیدن به تعادل بین دست ساخته های بشر و دنیای طبیعی است.

سبک شناسی مبلمان arne jacobsen

این اعتقادات در استفاده از مواد و مصالح طبیعی و فرمهای صاف و منحنی مشهود است. این روند در اسکاندیناوی با «طراحی دموکراتیک » همزمان بود و برای بهبود زندگی روزمره از آن استفاده می شد.

سبک شناسی مبلمان Alvar Aalto

 

بین دهه ۱۹۳۰ و ۱۹۵۰ طراحی ارگانیک و اسکاندیناوی رهبری جهان را به دست گرفت و تبدیل به معیاری برای کشورهای سراسر جهان شد. این شیوه در طراحی توسط ایلیل سارینن به آمریکا معرفی شد و روی نسل جدید معاران نظیر جورج نلسون و فلورنس شوست، چارلز ایمز و ایسامونوگوچی تاثیر داشت.

سبک شناسی مبلمان Alvar Aalto

 

در سال ۱۹۳۵ ، آلوار آلتو و همرش کمپانی آرتک را تاسیس کردند تا مبلمان مورد نیاز پروژ ه های معماری خودشان را تولید کنند. مبلمان مذکور با کنکاش در قابلیت های ساخت و ساز چوب توسعه یافته و با استفاده از تکنیک های خم کردن و روکش کردن تولید شدند. معرو فترین مبلمان طراحی شده توسط آرنه یاکوبسن در  سبک طراحی ارگانیک که همچنین برای پروژ ه های معماری خاص هم مورد استفاده قرار گرفت، برای مثال صندلی دسته دار «تخم مرغ » که در سال ۱۹۵۷ برای هتل ساس رویال در کپنهاگ طراحی شده بود.

 

سبک شناسی مبلمان arne jacobsen

منبع:مجله تخصصی دکوسرا

قالب وردپرس