قالب وردپرس

حداکثر استفاده از نور طبیعی

مطمئنا نور طبیعی ، همه ی مزایای تنوع را دارد . شدت نور طبیعی در خلال فصل ها و حتی از ساعتی به ساعت دیگر تغییر می کند . رنگ آن از آبی ژرف آسمانهای صاف تا خاکستری تیره ی روزهای ابری ، از روشنایی بارز فلق تا درخشش ارغوانی شفق واز طلایی پرجلای نیمه ی تابستان تا سفید خیره کننده ی زمستان های برفی تغییر می کند .

DecoSara.com - نور طبیعی

در طول هر دوره ، داخل یک ساختمان به شکل ظریفی متفاوت به نظر خواهد رسید  ( به همین دلیل دیدن یک اتاق در بیش ترین تنوع نوری ممکن بسیار مفید است .) پنجره های کوچک تا جای ممکن باید بدون پوشش استفاده شوند تا بهترین استفاده از  نور موجود به عمل آید ، در حالی که پنجره های بزرگ باید پرده ها یا پارچه های حریری داشته باشند تا بتوانند هر گونه نور اضافی را بپالایند . در هر حال نور طبیعی قابلیت نفوذ چندانی ندارند. در یک اتاق متوسط ، تنها در حدود یک درصد از نور روز به نواحی دورتر از پنجره می رسد، که در مقایسه با میزان ده درصدی نواحی نزدیک به پنجره می رسد ، که در مقایسه با میزان ده درصدی نواحی نزدیک به پنجره مقدار کمی است . به این دلیل است که در بیش تر طول سال ، کارهای چشمی مانند کار با کامپیوتر ، مطالعه ، نگارش و یا خیاطی تنها در نزدیکی پنجره ممکن است.

Decosara.com-نور طبیعی

بسیاری از اتاق ها در خانه هایی با سطح نمای محدود ، یا در ساختمان هایی که با ساختمان های دیگر احاطه شده اند  ، در بیش تر ساعت های روز از نور کمی بهره می برند . بنابراین تعداد زیادی از اتاق های برای برخی اهداف همواره به نور مصنوعی کمکی نیاز دارند و نقاط ژرف ساختمان ها ، نقاط مرکزی تاریک که به عنوان آشپزخانه ، حمام و رختشوی خانه ها استفاده می شوند ؛ مانند تالارها و راهرو ها ، نیاز به نور پردازی مصنوعی دائمی خواهند داشت .

DecoSara.com-نور طبیعی

منبع: راهنمای طراحی داخلی ، نوشته مری گیلیت

قالب وردپرس