قالب وردپرس

نورپردازی منزل شما ؛ آشنایی با نور جنوبی

نورپردازی منزل و ایده های نورپردازی در چیدمان خانه

نورپردازی منزل باعث آرامش روحی و رونی فرد می شود.همچنین بر رفتار و عملکرد فرد نیز تاثیرگذار است.نورپردازی در طراحی داخلی منزل بسیار با اهمیت است و دارای اصول خاصی است. نور ملایم می تواند آرامش را برای شما به ارمغان بیاورد و فضای شما را خاص کند
در نورپردازی فضای اتاق خواب آنچه بیش از همه اهمیت دارد، نور ملایم است، یک نور ملایم می تواند آرامش را برای شما به ارمغان بیاورد و فضای شما را خاص کند. اگر نیاز به یک فضای خاص و سحرانگیز دارید از لوستر ها و آباژور هایی استفاده کنید که طرح و بافت خاصی را روی دیوار شما ایجاد کند و از آن لذت ببرید. نورجنوبی حالتی خشک و تیز دارد و موجب آفرینش تناقض در محدوده فضای اتاق می شود و کلا نور گرمی است . تلقی رنگ در فضایی که به وسیله نور جنوب روشنایی می گیرد مرتبا در طول روز و هم چنین در مسیر فصل در حال تغییر است .

Decosara.com- نورپردازی منزل

نور جنوبی گرایش به شدت نمایشی بودن را پیدا کرده و موجب پیدایش سایه های پر رنگ و نورهای قوی می شود. اگر تا به حال سعی بر تجربه رنگ با آفتابی ویژه ، تابیده بر نمای جنوبی فضایی را داشته باشید ، نتیجه خواهید گرفت که این رنگها زیاد هم زننده نیستند. جاسازی یک رنگ که میل به استقرار آن را دارید در محدوده اطاق فضای روشن به سمت جنوب بستر بهترین موقعیت به کارگیری مجموعه رنگهای سرد و اندیشیده است. مثلا رنگ آبی ، سبز ، خاکستری آرام شده فضایی سرشار از آرامش دائمی اما قدری تغییر پذیر به وسیله نور می آفریند. یک رنگ از این قبیل و همین کمیت شبیه سمندری می باشد که خود را با همه گونه رنگی تطبیق می دهد و یا به نظر می رسد که تغییر رنگ می دهد.

منبع: چهل کلید رنگ در معماری داخلی ؛ مهندس فریدون کسرایی

قالب وردپرس