قالب وردپرس

نکات کلیدی در انتخاب مبلمان اداری

پیش از اینکه اقدام به خرید مبلمان اداری کنید حتما نیازها و ظرفیت های دفتر کار خود را اولویت بندی نمایید. بعنوان مثال چنانچه مکانی برای سیستم های کامیپوتر و بایگانی مدارک در نظر دارید، موقع خرید مبلمان اداری حتما به آن توجه داشته باشید. باید در هنگام خرید مبلمان اداری به میزان فضایی که برای کارتون در اختیار دارید توجه کامل داشته باشید. زیرا چنانچه فضای دفترکارتان کم و کوچک است خریدن یک مبلمان اداری ۱۵ فوتی شیک و زیبا موجب میشود برای باقی وسایل ادارهجایی نماند. موقع خرید مبلمان اداری نسبت به این موضوع اطلاع و اشراف کامل داشته باشید که مبلمان اداری دفترتان باید با دکوراسیون اتاق کارتان مثل کاغذ دیواری ها یا رنگ دیوارها و دیگر وسائل اداری دفتر کارتان هماهنگی کافی داشته باشد. در پی مواردی باشید که قابلیت و جایگاه نگهداری برای وسایل مختلف را دارند. بسته به اینکه دفتر کار شما با هدف فعالیت تجاری ویا استفاده شخصی است، میبایست برای قرار دادن کتابها، قبوض، مدارک، فایلها و…فضایی در نظر بگیرید. بنابراین در پی مبلمان اداری باشید که کشوهای متعدد دارد.

مبلمان اداری باید راحت باشد
مبلمان اداری باید راحت باشد صندلی های اداری نقش مهمی در حفظ سلامت و راحتی کارمندانی دارند که ساعت ها وقت صرف نشستن پشت کامپیوتر می کنند و هنگام انتخاب، توجه خاص خود را می طلبند

- صندلی باید استاندارد بوده و با توجه به فیزیک و قد افراد انتخاب شود. – برای حمایت از پشت، ارتفاع و عمق آن مورد توجه قرار بگیرد. – ارتفاع آن قابل تنظیم باشد. – یک صندلی خوب اداری باید تکیه‌گاهی مطمئن و راحت برای بدن ایجاد کند. – مناسب نوع وظایف باشد. – پشتی صندلی باید راحت باشد ، گودی کمر و گردن را بپوشاند.از ناحیه کمر، سر و شانه‌ها محافظت ‌کند و تکیه‌گاه ستون فقرات باشد تا وزن و فشار روی قسمت‌های مختلف بدن تقسیم شده، به یک نقطه آسیب نرسد. با نشستن روی صندلی غیر استاندارد، چاره‌ای جز بیش از حد خم شدن و جلو نشستن که باعث درد و ناراحتی در قسمت‌های کمر و گردن و در درازمدت دیسک کمر می‌شود، نیست. خستگی، درد و گرفتگی عضلات گردن، درد مفاصل زانو و آرنج، خستگی شانه‌ها، گودی کمر، درد ستون فقرات، کمردرد و از بین رفتن تناسب اندام یا به دلیل بد نشستن روی صندلی یا نشانه غیراستاندارد بودن آن است که باید هرچه زودتر فکری به حال آن شود.

مبلمان اداری باید بادوام و کیفیت باشد :
مبلمان اداری از جمله وسایلیست که چون بسیار مورد استفاده قرار می گیرد، انتخاب نوع ارزان آن مقرون به صرفه نیست و چیزی نمی گذرد که باید دوباره خریداری شود. در مبلمان اداری توجه به کیفیت چرخ ها،قابلیت شستشو در مورد روکش صندلی و این که جنس روکش چیزی باشد که در تابستان عرق نکند از مواردیست که هنگام خرید باید در نظر گرفته شود.  

مبلمان اداری

انتخاب رنگ و طرح مناسب
انتخاب رنگ و طرح مناسب در انتخاب مبلمان اداری و توجه و احترام به خواسته کارمندان و در نظر گرفتن نقطه نظرات آن ها انگیزه بیشتری در افراد ایجاد می کند این حس که برای حضور کارمندان احترام قائل شده ایم و این که ارزش آن را دارند تا در محیطی خوب و ایده آل کار کنند، انگیزه و تاثیر متقابل ایجاد کرده و حس خلاقیت افراد را بالا می برد.

منبع:farazin.co

قالب وردپرس