قالب وردپرس

مبلمان ایرانی یا خارجی؟!

با توجه به افزایش تقاضای خرید مبلمان ، مدتی است پای مصنوعات چوبی مثل مبلمان خارجی از کشورهای ترکیه و چین به بازار داخلی کشورمان بازشده است و بسیاری از خریداران را در خرید دچار سردرگمی کرده است. اما بد نیست بدانیم هرچند پای برندهای معتبر و پرآوازه خارجی به بازار مبلمان کشورمان بخصوص از کشور ترکیه باز شده و در سراسر مراکز خرید مبلمان آنها را به سادگی خواهیم دید اما این موضوع دلیل بر انتخاب بهینه شما نیست.

واقعیت این است که صنعت تولید مبلمان در ایران پیشرفتهای بسیار زیادی داشته است. بر روی کشور سازنده مبلمان زیاد حساس نباشید. مبلمان بی کیفیت و خارجی زیادی در بازار مبلمان وجود دارد که قابل رقابت با تولید داخل نیستند. مبلمان خوب خصوصیاتی دارد که ارتباطی با کشور سازنده آن ندارد.

مبلمان

ویژگی های مبل خوب چیست؟

با توجه به اینکه بسیاری از ویژگی های مبل خوب وابستگی زیادی به سلیقه و شرایط جسمانی افراد استفاده کننده از آن دارد در زیر به ویژگی های را عنوان کرده ایم که تقریبا برای تمامی افراد شرایط آسایش و راحتی را فراهم میآورد .

ارتفاع پشتی یک مبل خوب باید بگونه ای باشد که  شانه ها و قسمتی از گردن را محافظت کند .

قسمت پشتی یک میل استاندارد باید بتواند گودی کمر را پوشش دهد .

ارتفاع مبل از سطح زمین باید به گونه ای باشد که پاها نه چندان کشیده و نه خم شوند .

چنانچه رویه مبل از چرم تهیه شده باشد ، باید از سطحی ناصاف جهت جلوگیری از تعریق برخوردار باشد .

قسمتهای مختلف مبل باید نرمی استانداردی داشته باشند به گونه ای که نه آنچنان سفت باشند که باعث برهم زدن آرامش شوند و نه آنچنان نرم که قسمتهای چوبی مبل لمس شوند .

وزن مبل یکی از ویژگی هاییست که باید به آن توجه شود . مبلمان منزل باید از وزن سبکی برخوردار باشند و حمل آن به سادگی میسر باشد .

خلل و فرج : در هنگام تعمیرات به کرات شاهد بوده ایم که اشیایی نظیر انگشتر،گردنبند، کیف پول و …. در از طریق بخشهای از مبل در داخل مبل نفوذ کرده اند ، به گونه ای که پیدا کردن آن توسط افراد خانه امکان پذیر نبوده است .

پارچه مبل باید رنگی داشته باشد که کثیف بودن سطح مبل را به راحتی آشکار نکند .

هنگام خرید یک مبل حتما آن را امتحان کنید و زمانی حدود ۱۰ دقیقه بر روی مبل بنشینید و پس از بلند شدن ببینید که آیا فرو رفتگی مبل به سرعت ناپدید میشود یا خیر . مبل خوب باید بتواند به سرعت به وضعیت قبلی خود برگردد.

دسته های مبل را امتحان کنید .

پارچه مبل باید کشیده باشد . از خرید مبل هایی با رویه شل خود داری کنید .

فنر های یک مبل خوب نه احساس میشوند و نه سر و صدا ایجا میکنند .

قالب وردپرس