قالب وردپرس

دکوراسیون و چیدمان اتاق کودک

۷ نکته کاربردی برای دکوراسیون اتاق کودک

اتاق مبلمان کودک و نوجوان یکی از تاثیر گذارترین مکان ها بر روی حالات روحی و عاطفی کودکان است. اگر در دکوراسیون اتاق کودک دقت کافی نداشته باشیم می تواند اثرات نامطلوبی در روند شکلگیری شخصیت کودک شما بر جای بگذارد.محیط اتاق کودک باید باعث پرورش استعداد و خلاقیت او شود. در این مطلب هفت نکته مفید برای طراحی دکوراسیون اتاق  کودک در اختیار شما خواهیم گذاشت :

انتخاب رنگ مناسب برای اتاق  کودک

اگر کودک شما در دوره ی اول کودکی خود به سر میبرند،رنگ ملایم بهترین رنگ برای اتاق او می باشد. رنگ هایی مانند سفید، کرم، صورتی، آبی، و سبزروشن. هرچه کودک بزرگتر می شود رنگ های شاد مانند نارنجی و زرد مناسب تر هستند ولی در نهایت بهترین انتخاب رنگی است که کودک شما آن را دوست دارد. تاثیرات رنگ اتاق کودک بر شخصیت او نکته بسیار مهمی است که نباید از آن غافل شوید.

نورپردازی در طراحی اتاق  کودک

در اتاق هایی که دارای نور کافی هستند کودک احساس امنیت بیشتری دارد. اکثر کودکان رنگ نور ماه را بسیار دوست دارند. شما می توانید درنورپردازی این اتاق از لامپ هایی که شباهت زیادی به نور ماه دارند استفاده کنید.و یا نورهای زیبا که بعضی از لامپ ها به وجود می آوردند نیز استفاده کنید.

انتخاب پرده و روتختی در دکوراسیون اتاق  کودک

روتختی و پرده در اتاق کودک از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. بیشتر بچه ها دوست دارند که پرده اتاق خواب شان با روتختی آن ها به سلیقه شخصی آنها باشد. اکثر کودکان طرح هایی از قهرمانان داستان ها را دوست دارند. انتخاب این مورد را به کودک دلبندتان بسپارید.

استفاده از برجسب های زیبا برای اتاق کودکان

این برچسب های زیبا در طرح و رنگ تنوع بسیار زیادی دارند. کودکان می توانند در انتخاب این برچسب ها دخیل باشند. انتخاب آنها می تواند علاوه بر زیبایی باعث افزایش قدرت تخیل کودکان نیز باشد.

استفاده از تصویر کودکان در اتاقش

این تصاویر جلوه خاصی با آنها می دهد و همچنین حس خودباوری و اعتماد به نفس را در کودکان شما تقویت می کند. دکوری خاص برای تزئین اتاق نوزاد با عکس های زیبای نوزاد می تواند ایده ای بسیار خوب باشد تا شما بتوانید اتاق کودک تازه به دنیا آمده را متحول کنید.

استفاده از عروسک ها و وسایل مورد علاقه کودک تان در اتاق خوابش

استفاده از عروسک و وسایل مورد علاقه کودک در اتاق خواب باعث ایجاد حس آرامش، نشاط و امنیت در آن ها خواهد شد. در این صورت او در ارتباط دائم با علایقش خواهد بود.

انتخاب کف پوش در طراحی دکوراسیون اتاق کودک

استفاده از موکت و فرش های نرم در اتاق کودک ضروری است. در صورت امکان از خالی گذاشتن کف اتاق و امکان ایجاد ارتباط کودک با کف سرامیکی پرهیز کنید.

منبع:۷ganj.ir

قالب وردپرس