قالب وردپرس

برند IKEA ،برندی به وسعت جهان

بسیاری از شما با نام برند IKEA آشنایی دارید . IKEA بزرگ ترین خرده فروشی مبلمان است که در سراسر جهان شعبات بسیاری دارد .  این شرکت سوئدی و چند ملیتی انواع مبلمان آماده ، تخت خواب ، میز و سایر وسایل منزل را به فروش می رساند. شرکت IKEA در سال ۱۹۴۳ توسط اینگوار کامپراد زمانی‌که ۱۷ ساله بود، در سوئد بنیان نهاده شد و در کشور سوئد شروع به فعالیت کرد و به یک شرکت جهانی تبدیل شد. در حال حاضر دفتر مرکزی ایکیا در هلند قرار دارد .

برند IKEA

نکته ای که جالب است بدانید این است که شعبات IKEA که در کشورهای مختلف قرار دارند ، با بررسی بازار و فرهنگ کشور مخاطب دست به طراحی ، فروش و تبلیغات مناسب با بازار کشور مخاطب می زنند .

برند IKEA

در بسیاری از نقاط دنیا،‌ زمانی که افراد برای خرید مبلمان به فروشگاه می‌روند اصلا به اینکه چه کسی صاحب فروشگاه است فکر نمی‌کنند و بیشتر به دنبال مبلمانی با قیمت مناسب هستند و بنابراین نام اینگوار کمپارد اغلب چیزی را به یادشان نمی‌آورد.

برند IKEA

کمپارد موسس شرکت IKEA است. IKEA یکی از بزرگترین زنجیره فروشگاه‌های مبلمان خانه بوده که در سرتاسر دنیا شعبه دارد و هنوز هم فروشگاه‌هایش در حال اضافه شدن هستند. در حال حاضر، اینگوار کمپارد با ثروت ۲۲ میلیارد دلاری اش پنجمین فرد ثرتمند جهان به شمار می‌رود.

برند IKEA

در حال حاضر IKEA به خاطر طراحی‌های نوآورانه و با مدل‌های خاصش در جهان شناخته شده است. تقریبا تمام محصولات IKEA به شکلی طراحی شده‌اند که قابل مونتاژ هستند و به شکل کم جا بسته‌بندی می‌شوند. این کار باعث کاهش هزینه و خسارات حمل و نقل و کارآیی بیشتر ظرفیت انبار فروشگاه می‌شود.

منبع: تحریریه مجله مبلمان و دکوراسیون دکوسرا

قالب وردپرس