قالب وردپرس

چگونگی نگهداری از مبلمان چرمی

مبلمان چرمی کالایی است که اگر خوب از آن مراقبت شود دوام و زیبایی خود را برای مدت نسبتا طولانی تری حفظ خواهد کرد. در این مطلب نکاتی را ارائه میدهیم که موجب افزایش طول عمر و ماندگاری مبلمان منزلهای شما خواهد شد.

چگونه مبلمان چرمی را تمیز کنیم؟

۱- با پارچه ای نرم و خشک یا جاروبرقی گرد و خاک روی مبل را هر هفته یک بار تمیزکنید. برای تمیز کردن درزها از ابزارهای مناسب جاروبرقی استفاده نمایید.

۲- اگر لکه‌ای خیلی عمیق روی چرم درست شده، سعی نکنید هر طور شده آن را از بین ببرید چون ممکن است به خود چرم آسیب بزنید.

۳- در صورت تماس مایعات با چرم مبل، آن را به سرعت پاک و خشک کنید.

۴- هر چند ماه یک بار، محصولات چرمی خود را با واکس چرم چرب کنید. واکس چرم ماده مخصوصی است که برای همین محصول ساخته شده و می‌توانید از فروشگاه‌های محصول‌های چرمی تهیه کنید. واکس معمولی، در درازمدت باعث خورده شدن سطح چرم می‌شود.

۵- اگر ماده‌ای روی چرم ریخته که با دستمال خشک پاک نمی‌شود، با کف صابون و یک اسفنج، به آرامی روی سطح چرم بکشید و لکه را پاک کنید و بعد با یک دستمال خشک، چرم را خشک کنید.

گرما و نور خورشید چرم را خراب میکنند

چیدمان مبلمان در اتاق نشیمن، اغلب بر اساس راحتی و زیبایی در نظر گرفته می‌شود. اگر شما مبلمان چرمی خود را نزدیک هر نوع منبع گرمایی قرار دهید، خطر آسیب دیدن مبلمانتان را ایجاد کرده‌اید. درصورتی‌ که مبلمان برای مدت زمان طولانی در کنار این منبع های گرمایی، رادیاتورها، و بخاری‌ها، وحتی نور خورشید  قرار داده شود، ممکن است خشک شده و از بین برود .

کپی روزنامه و مجلات روی چرم

مجلات، روزنامه‌ها  زمانی که در تماس با وسایل چرمی قرار گیرند، می‌توانند به آن رنگ بدهند.

مبل مکان بسیار مناسبی برای خواندن مجلات و روزنامه است. بهتر است بدانید که برخی از مجلات و روزنامه ها در تماس با چرم کپی از مطالب خود را به یادگار خواهند گذاشت!

قالب وردپرس