قالب وردپرس

مبلمان ساخت ایتالیا …

پس از جنگ جهانی دوم، عرصه طراحی در ایتالیا با بازسازیهای فیزیکی و روحی کشور همراه شد و از افقهای وسیعی که صنایع جدید برای طراحی در اختیارشان قرار می داد، بهر ه گرفت.  به همین دلیل کمپانی ها به سرعت شروع به تولید صنعتی مبلمان کردند. کمپانی های صنعتی نوظهوری مثل آرفلکس ، آرته لوس و کارتل که با معماران جوان همکاری نزدیکی داشتند.

decosara.com- مبلمان ایتالیا

انتشار همگانی تجربیات هنری و جنبشهای اعتراضی جوانان در میانه دهه ۱۹۶۰ انرژی خلاقانه جدیدی را به دنیای طراحی ایتالیایی تزریق کرد که تحت تاثیر فناوری جدید موجود قرار داشت. استفاده پلاستیک در آن زمان کلید یکی کردن ارتباط بین خلاقیت و صنعتی سازی بود که به طراحان این فرصت را داد که خودشان را به شیوه ای موثرتر مطرح کنند. این امر تبدیل به نوعی طراحی انقلابی شد. در این دوره طراحی ایتالیایی، به لطف کارهای الساندرو مندینی و اتوره سوتساس ، ایفاگر نقش مهمری در عرصه بین المللی نیز بود.

decosara.com-ساخت ایتالیا

انتخاب مبلمان خوب صرفاً انتخاب یک طرح زیبا با پارچه هایی جذاب و رنگارنگ نیست ؛بلکه انتخابی است حساس که برای انجام آن باید فاکتورهای زیادی را مد نظر قرار داد. فاکتورهایی که نه تنها شامل خصوصیات و استانداردهای مبلمان می شوند، بلکه به ارتباط مبلمان با فضایی که در آن قرار می گیرد نیز،می پردازد.

امروزه در بازار مبل با مدل های مختلف مبلمان در طرح ها و رنگ های مختلف رو به رو می شویم که هر یک از آن ها می تواند جلوه ای خاص به منزل ما ببخشد.ابتدایی ترین نکته در انتخاب مبل جدید برای منزلتان دانستن ابعاد منزل و در نظر گرفتن ابعاد مبل انتخابی شماست مثلا برای خانه های بزرگ مبل ال شکل بسیار پر کاربرد تر و زیباتر می باشد. از طرف دیگر باید در نظر بگیریم که ظرفیت مبلمان ما باید متناسب نیازهای ما باشد.

منبع: مجله تخصصی دکومان ، شماره ۲۳

قالب وردپرس