قالب وردپرس

کابینت آشپزخانه: تکنیک های انتخاب رنگ

کابینت های رنگی آشپزخانه

سایت theinspiredroom  مجموعه کوچکی از کابینت های رنگی آشپزخانه های کشورهای مختلف را جمع آوری کرده و بهترین آن ها را برای طراحان خلاق به نمایش گذاشته است:

کابینت های رنگی برای آشپزخانه8

انتخاب رنگ یکی از مواردی که همه برای انجام دادن آن دچار مشکل می شوند. برخی اوقات در یک آشپزخانه از بهترین ام دی اف با بهترین لوازم استفاده می شود اما در یک نگاه شما می گویید راضی نیستم یا دوستش ندارم، دلیل آن چیز پیچیده ای نیست انتخاب رنگ می تواند یکی از دلایل مهم این موضوع باشد. به همین دلیل همه در انتخاب آن دقت زیادی می کنند یا می خواهند با دکور آشپزخانه هماهنگ باشد یا با دکوراسیون منزل و مبلمان و اثاثیه دیگر خانه همسان باشد.

کابینت های رنگی برای آشپزخانه9

انتخاب  رنگ  برای  دکوراسیون آشپزخانه  در   طراحی آشپزخانه اهمیت زیادی دارد و تکنیک انتخاب  جذابترین   رنگ   کا بینت آشپزخانه به شما در این زمینه کمک میکند. رنگها می توانندظاهر آشپزخانه راتغییر دهند و حس آن را متفاوت کنند،حتی می توانند دلگیرترین و تاریک ترین آشپزخانه را هم تغییر دهند. البته توجه به وسعت فضای آشپزخانه برای انتخاب درست رنگها بسیار مهم می باشد. چنانچه آشپزخانه کوچک و تاریک است نیاز به رنگهای گرم و روشن دارد تا با کمک آن فضا را روشن کند. همچنین یک فضای بزرگ و بی روح نیازمند رنگهایی تند و جذاب است. اگرچه تک رنگ همیشه شیک است. کمی جسارت نیاز است تا بتوان از رنگ های شاد و زنده استفاده کرد. استفاده از رنگهایی که با چیدمان کلی آشپزخانه هماهنگ باشد. باید به این نکته توجه داشت که رنگها با نور تغییر می کنند. روشنایی طبیعی روز شدت رنگ را افزایش می دهد ولی نورپردازی هوشمندانه می تواند درجه رنگ و حس القایی آن را تغییر دهد.

کابینت های رنگی برای آشپزخانه3

انتخاب کا بینت های رنگی برای آشپزخانه کار بسیار مشکلی است و باید با تم اصلی خانه و سلیقه صاحبخانه هماهنگ باشد. کا بینت رنگی باعث می شود که در انتخاب عناصر دیگر آشپزخانه از جمله کاشی ها و پرده و یا میز آشپزخانه در محدود شوید، اما یک انتخاب مناسب می تواند جلوه ای ویژه و بی همتا به فضای آشپزخانه شما ببخشد.رنگها می توانند ظاهر آشپزخانه راتغییر دهند و حس آن را متفاوت کنند،حتی می توانند دلگیرترین و تاریک ترین آشپزخانه را هم تغییر دهند.

کابینت های رنگی برای آشپزخانه
البته توجه به وسعت فضای آشپزخانه برای انتخاب درست رنگها بسیار مهم می باشد. چنانچه آشپزخانه کوچک وتاریک است نیاز به رنگهای گرم و روشن دارد تا با کمک آن فضا را روشن کند. همچنین یک فضای بزرگ و بی روح نیازمند رنگهایی تند و جذاب است.اگرچه تک رنگ همیشه شیک است ، چندان منحصر به فرد و خاص نیست . کمی جسارت نیاز است تا بتوان از رنگ های شاد و زنده استفاده کرد. استفاده از رنگهایی که با چیدمان کلی آشپزخانه هماهنگ باشد.بایدبه این نکته توجه داشت که رنگها با نور تغییر می کنند. روشنایی طبیعی روز شدت رنگ را افزایش می دهد ولی نورپردازی هوشمندانه می تواند درجه رنگ و حس القایی آن را تغییر دهد.

کابینت های رنگی برای آشپزخانه2

تأثیر تیرگی و روشنی رنگ:

رنگ های روشن غالب تر از رنگ های تیره به نظر می رسند ز یرا رنگ های روشن نور را بازتاب داده و درخشان به نظرمی رسند و همین امر موجب جلب توجه بیشتر می شود. این قاعده را می توان در رنگ آمیزی و انتخاب رنگ دکوراسیون آشپزخانه برای بیشتر جلوه دادن سطوح دلخواه به کار ،برد. اگر فضایی دارای مقادیر متوسطی از رنگ تیره و مقادیر اندکی رنگ روشن باشد چشم به فضای روشن تر جلب می شود . بنابراین مهم است که برای جلب توجه از رنگ قوی با نور زیاد استفاده شود.

کابینت های رنگی برای آشپزخانه4

اون چیزی که در طراحی بسیاری از خانه ها شما را جذب می کند هماهنگی و یکپارچگی است. یعنی اگر بقیه قسمت های خانه شما پوششی از رنگ های گرم دارد شما نمی توانید از رنگ سردی مانند سفید برای کا بینت های آشپزخانه استفاده کنید مگر اینکه بخواهید دکوراسیون کل خانه را تغییر دهید.

کابینت های رنگی برای آشپزخانه7

از آنجایی که امروزه آشپزخانه اکثر خانه ها باز (open) است، در واقع آشپزخانه شما فقط آشپزخانه نیست بلکه بخشی از دکوراسیون خانه شما هم محسوب می شود پس پیشنهاد می کنم یک رنگ گرم را جایگزین رنگ سفید برای کا بینت ها کنید اما اگر اسرار به رنگ سفید دارید و از رنگ های تیره خسته شدید، درب و بدنه کا بینت ها می توانند سفید باشند ولی متریال استفاده شده برای روی کانترها باید از جنسی شبیه چوب و رنگ گرم باشد. کاشی های دیواری آشپزخانه هم باید رنگی نسبتا تیره داشته باشند تا آشپزخانه شما مانند جزیره ای جدا افتاده از بقیه قسمت های خانه تان نباشد.

کابینت های رنگی برای آشپزخانه6

 اگر وسایل آشپزخانه کوچک شما قدیمی است و می‌خواهید کم‌تر به چشم آیند، از رنگ‌های جدید استفاده کنید. رنگ‌های خاکستری و بنفش رنگ‌های مد روز هستند که جلوه خاصی به آشپزخانه می‌دهند البته در این انتخاب رنگ وسایل آشپزخانه، کا بینت‌ها و رنگ اصلی خانه را نیز در نظر بگیرید. از رنگ‌های جدیدی استفاده کنید که جلوه‌ای تازه و خاص به آشپزخانه قدیمی و کوچک شما بدهند.

منبع: www.theinspiredroom.net

برای بازدید از نمایشگاه اینترنتی کالامبل کلیک نمایید

قالب وردپرس