قالب وردپرس

ویژگی های لامپ رشته ای را می دانید ؟

لامپ رشته ای ، لامپ حبابی یا لامپ التهابی، یک منبع نور مصنوعی است که نور سفید درخشانی از خود ساطع می‌کند. در این لامپ‌ها جریان الکتریکی از یک رشته نازک عبور می‌کند که تا حد نوردهی می‌شود. یک حباب شیشه‌ای بسته از رسیدن اکسیژن به رشته جلوگیری می‌کند که در غیر این صورت رشته سریعاً اکسیده و خراب خواهد شد.

DecoSara.com-لامپ رشته ای

لامپ‌های رشته‌ای در اندازه‌ها و ولتاژهای متنوعی ساخته می‌شوند، از ۱٫۵ ولت تا ۳۰۰ ولت. این نوع از لامپ نیازی به تجهیزاتی خارجی برای تنظیم ندارد و قیمت تولید بسیار پایینی دارد و با هر دو نوع جریان مستقیم و متناوب کار می‌کند. در نتیجه لامپ رشته‌ای به صورت وسیع در نوردهی خانگی و تجاری، نورهای غیر ثابت، چراغ‌های مطالعه، چراغ‌های اتومبیل‌ها، چراغ‌قوه‌ها، مصارف تبلیغاتی و دکوراسیون کاربرد دارد.
لامپ رشته ای تنگستن ( که به عنوان لامپ رشته ای نیز شناخته می شود) رایج ترین منبع نور خانگی است . در مقایسه با نور طبیعی ، لامپ رشته ای ته رنگ گرم و زردفامی دارد و برای استفاده ی داخلی مناسب است چون ارتباط رنگ ها را چندان تغییر نمی دهد و کنتراست رنگی خوبی ایجاد می کند. حباب های تنگستن رنگی نیز در رنگ های مختلف موجودند که رنگ صورتی ، رایج ترین نوع آن است. حباب های تنگستن اندازه ها ، نوردهی و طرح های مختلف دارند تا برای ادوات مختلف مناسب باشند. علاوه بر حباب های معمولی ، لامپ های رشته ای ، نورافکن ها ، لامپ های کروی و حباب های شمعی شکل و همچنین ، لامپ های نقره اندود یا حباب های محدب برای تغییر نحوه ی انتشار نور ، وجود دارند.

حباب های تنگستن عمر نسبتا کوتاهی دارند و به خاطر تولید گرمای زیاد ، از الکتریسیته استفاده مناسبی نمی کنند.

منبع:راهنمای کاربردی طراحی داخلی

قالب وردپرس