قالب وردپرس

دقت در انتخاب مبلمان تخت خوابشو

کاناپه و مبل تختخواب شو از دسته مبلمان هایی هستند که به دلیل قابلیت تغییر شکلی که دارند در محیط های کوچک کاربردی مطلوب دارند. این کاناپه و مبل ها دارای اهرمی در قسمت پایه هستند که در صورت باز شدن آن مبلمان به یک تخت خواب نرم و راحت تبدیل می شود.
در حال حاضر انواع گوناگون مبل تخت خوابشو یک نفره و دو نفره اسفنجی، فومی و بادی در بازار موجودند که هر کدام قیمت خاصی دارند. ضمن اینکه نمونه های ایرانی، چینی، ترک، ایتالیایی هم در بازار قیمت های متفاوتی دارند.

نکات مهم و ضروری برای خرید مبلمان تخت خوابشو

مشخص کردن بودجه : یک اصل اساسی و مهم هنگام انتخاب و خرید هر کالایی مشخص کردن بودجه است. مشخص کردن بودجه برای خرید مبل تخت خوابشو به شما در انتخاب یک نمونه از میان هزاران مدل و طرح و برند کمک موثری خواهد بود.
ایرانی می خواهید یا خارجی: مبل تخت خوابشو ایرانی دارای کیفیت مطلوبی هستند و قیمت مناسبی نیز دارند؛ اما اگر قصد دارید از میان وارداتی ها خرید کنید، باید بدانید که این کاناپه ها بسته به اینکه ترک باشند یا چینی یا ایتالیایی یا اینکه یک نفره یا دو نفره، قیمت های گران تری نسبت به نمونه های وطنی دارند.

مساحت اتاق را درست حساب کنید : به یاد داشته باشید که در طول روز به فضای کافی اتاق خواب نیاز دارید تا به راحتی به کارهای روزمره تان رسیدگی کنید و همچنین به فضایی برای نشستن و استراحت کردن احتیاج خواهید داشت. پس در ابتدا اندازه مناسب مبل تخت خوابشو را در ذهن تان طراحی کنید سپس شروع به پرسیدن چند سوال از خود تان کنید.

به جنس مبلمان بیشتر از طراحی ظاهری اهمیت دهید : درست است که حس زیبایی دوستی در تمام ما وجود دارد؛ اما گاه باید هنگام انتخاب برخی کالاها از این فاکتور صرف نظر کرده و فاکتورهای دیگری را جایگزین کرد. به عنوان مثال ممکن است یک کاناپه طراحی ظاهری و پارچه ای با جنس بسیار زیبایی داشته باشد، اما جنس پارچه مناسب نباشد. در این صورت توصیه می شود به سراغ نمونه های دیگر که هم جنس محکم و با کیفیت دارند و هم ظاهری زیبا دارند، بروید.

اسکلت و بدنه کاناپه باید مقاوم و محکم باشد؛ به طوری که تخته چوبی زیرین آن لق نباشد و تکان نخورد.
کاناپه مورد نظر را به گونه ای انتخاب کنید که فنر داخل تشک آن محکم و با دوام باشد. اگر از آن دسته افرادی هستید که دارای وزن بالایی هستید، بهتر است تشکی با فنرهای مقاوم و محکم انتخاب کنید؛ چرا که این دسته از افراد به طور معمول بعد از گذشت زمان کوتاهی از تشک ابراز نارضایتی دارند.
به هنگام خرید از مسوول فروش بپرسید که تشکی برای جایگزین کردن و تعویض کردن به هنگام خراب شدن تشک کاناپه دارند یا خیر، در این صورت می توانید با خیال آسوده خرید کنید.
از خرید کالای بدون گارانتی خودداری کنید؛ زیرا خرید کالای بدون گارانتی قطعا شما را درگیر دردسرهای بعد ازخرید می کند.

منبع: مریم عسگری ، روزنامه دنیای اقتصاد

قالب وردپرس