قالب وردپرس

چند نکته کلیدی در خرید کاناپه

اگر طراحی داخلی شما سنتی است، از کاناپه ای با دسته‌های نیم‌دایره و رل‌شده، پشتی منحنی، و بالشتک‌های دامن‌دار و تافته استفاده کنید.کاناپه‌ های مدرن خطوط ساده‌تر، تزئینات کم‌تر، و جزئیات بیش‌تری دارند.

ابعاد اتاق را در نظر بگیرید و براساس آن کاناپه ای را انتخاب کنید که عرض، طول، و ارتفاع آن مناسب فضای شما باشد. اگر مطمئن نیستید، می توانید با چسب‌های کاغذی یا نوارهای آبی کف اتاق را تقسیم‌بندی کنید و براساس آن در مورد اندازه کاناپه تصمیم بگیرید.

اگر می خواهید ساعات طولانی بر روی کاناپه لم بدهید و یا روی آن مطالعه کنید و چرت بزنید، از فاصله بین دسته‌ها مطمئن شوید. فقط به طول کلی آن بسنده نکنید چراکه عرض دسته‌ها بر روی فضای بین آن‌ها تاثیر می گذارد.

اگر فضای کمی در اختیار دارید از کاناپه هایی استفاده کنید که دسته‌های کوچک دارند و یا اصلا بدون دسته هستند. این کار باعث می شود تا فضای شما بزرگ‌تر به نظر برسد.

 اگر می خواهید افراد بیش‌تری روی کاناپه بنشینند از کاناپه هایی با سه بالشتک یا بالشتک‌های سرتاسری که بالشتک نیمکتی نام دارند استفاده کنید.

کاناپه‌ ها دارای دو نوع پشتی میباشند: پشتی بالشی که دارای بالش‌ها و کوسن‌هایی قابل جابه‌جایی در پشت است، یا پشتی ثابت که به کف کاناپه وصل شده است.

کاناپه

کاناپه‌ هایی که پشتی بالشی دارند راحت‌تر و جذاب‌تر هستند، اما یک عیب دارند: اگر خیلی از آن‌ها خوب استفاده نکنید شکل آن‌ها کمی تغییر می کند. اگر از آن دسته افراد هستید که دائما روی کاناپه می خوابید و از آن زیاد استفاده می کنید کاناپه‌هایی که دارای پشتی های ثابت هستند بیش‌تر مناسب کار شما هستند.

هنگام انتخاب کاناپه فقط به اندازه آن توجه نکنید، بلکه عمق نشیمن‌ها و زاویه پشتی آن نیز در راحتی شما تاثیرگذارند. چگونه بفهمیم چه عمقی برای ما مناسب است؟ اگر صندلی و یا کاناپه‌ ای را می شناسید که در آن احساس راحتی می کنید، فاصله بین زانوی خود و جایی که پشت شما با پشتی کاناپه تماس پیدا می کند را اندازه بگیرید و بعد کاناپه‌ ای را بخرید که این اندازه را دارد.

اگر در خانه مبلمان کودک و نوجوان دارید و داشتن کاناپه‌ ای با رنگ‌های خنثی نگران‌تان می کند، از کاناپه‌ هایی با رنگ‌های تیره‌تر یا طرح‌های ظریف استفاده کنید. به یاد داشته باشید که پارچه‌های مصنوعی بادوام‌تر هستند و رنگ‌های بیش‌تری دارند و هم‌چنین تمیزکردن آن راحت است. پارچه‌هایی که دوخت محکم‌تری دارند و پارچه‌های سنگین مانند چرم دوام بیش‌تری دارند. از پاچه‌های اطلسی، حریر، و ابریشمی استفاده نکنید مگر زمانی که از کاناپه استفاده زیادی نمی کنید.

قالب وردپرس