قالب وردپرس

انتخاب رنگ مناسب دکوراسیون منزل

چند رنگ برای رنگ آمیزی دکوراسیون منزل مناسب است؟

مردم معمولا نگرانند که مبادا تعداد رنگ های مورد استفاده شان خیلی کم یا خیلی زیاد باشد . فکر می کنم که مناطق « اصلی » رنگ آمیزی ( دیوارها ، کف ها ، پنجره کاری ها ) باید به سه رنگ محدود شوند ، اما لازم نیست برای تعداد رنگ های « تاکیدی » قابل استفاده ( برای کوسن ها ، تزیینات ، گچ بری ها ، لوازم و گل ها و…) محدودیت ایجاد کنیم .

decosara.com-رنگ آمیزی دکوراسیون منزل

پذیرایی فضای گرمی باشه برای دور هم جمع شدن ساکنین ، اتاق خواب آرامش لازم رو برای استراحت کردن داشته باشه، اتاق کارخسته کننده نباشه، فروشگاه جذابیت برای مشتریان داشته باشه و در عین حال حس امنیت و اعتماد رو در مشتری ایجاد کنه ؛ اینا تعدادی از انتظاراتیه که ما از فضامون داریم و در صورتی این انتظارات برآورده می شن که ما نگاهی تخصصی به نحوه انتخاب رنگ در دکوراسیون داخلی اتاقمون داشته باشیم.

دنیای سیاه وسفید دنیای کسل کننده ایه ولی دنیای رنگی حال و هوای مورد نیاز روح و روان و احساس ما رو تامین می کنه اگر در انتخابش توجه لازم رو داشته باشیم.

decosara.com-رنگ آمیزی دکوراسیون منزل

برای مثال در یک اتاق با دیوارهای زرد براق ، فرش می تواند زمینه ی زرد کرمی و اثراتی ملایم از رنگ های آبی و رنگ سفالین مایل به قرمز داشته باشد.پرده ها می توانند پارچه های راه راه زرد وسفید ، و زیر پرده ای ها سفید و کرمی باشند . می توان یک مبل راحتی و یک صندلی دسته دار به رنگ کرم ، مبل راحتی دیگری به رنگ زرد و صندلی دوم را از رنگ آبی فرش انتخاب نمود.

decosara.com-رنگ آمیزی دکوراسیون منزل

دو صندلی غیر ثابت دیگر می توانند به منظور اقتباسی دوباره از رنگ های فرش ، چارچوبی به رنگ سفالین و نشیمنی به رنگ سبز _ آبی داشته باشند. اجزای روپوش دار پراکنده در جای جای اتاق ممکن است کوسن های گلدوزی شده ی قدیمی باشند که با صندلی سوم مطابقت دارند . یک رنگ نهایی می تواند به وسیله ی سبزی گیاهان فراهم شود.

decosara.com-رنگ آمیزی دکوراسیون منزل

منبع:راهنمای طراحی داخلی ؛ مری گیلیت

قالب وردپرس