قالب وردپرس

۸ اشتباه رایج در چیدمان فضای کوچک

decosara.com- چیدمان فضای کوچک

اشتباهات رایج در چیدمان فضای کوچک

۱.     چیدمان محافظه کارانه. به جای طراحی محافظه کارانه از طرحی بزرگ یا کاغذ دیواری با طرح قابل توجه، حتی بر روی سقف اتاق استفاده کنید. یک طرح برجسته در فضایی مثل اتاق نشیمن شاید خسته کننده باشد ولی در یک فضای کوچک، آن فضا را به مکانی خوشایند برای گذران زمان تبدیل می کند.

۲.     فضا را با وسایل بسیاری پر می کنید. استفاده از یک مبلمان بزرگ در فضا، می تواند این حس را به شما القا کند که آن فضا بزرگ تر است، به شرطی که به درستی انتخاب کنید. اگر سقف فضا بلند است میتوانید از کابینتی استفاده کنید که تا سقف اتاق امتداد دارد تا چشم افراد در فضا حرکت کند. اطمینان یابید که وسایل درستی برای فضا انتخاب کنید.

۳.     بدون برنامه ریزی مشخص شروع به چیدمان می کنید. ابتدا تصمیم بگیرید که می خواهید از فضا چه استفاده ای بکنید و سپس کار را بر این اساس آغاز کنید.

۴.     به اندازه کافی به رنگ کف و دیوارها توجه نمی کنید. دیوارها و کف روشن تر، باعث می شوند فضا در چشم بیننده بزرگ تر به نظر برسد.

۵.     استفاده از مبلمان کوچک. رنگ تیره و تعداد کمی مبلمان سایز بزرگ، همراه با نورپردازی و تجهیزات مناسب می تواند حس بزرگ بودن و لوکس بودن فضا را به افراد منتقل کند.

۶.     از پوشش نقره ای استفاده نمی کنید. فضا را به یک جعبه جواهرات تبدیل کنید. استفاده از پوشش ها و لوازم لوکس در اتاق آن را به فضایی جذاب تبدیل خواهد کرد.

۷.     تصور می کنید که دیوار اتاقتان باید سفید باشد. یکی از دیوارهای اتاقتان را با خاکستری زغالی یا مشکی رالف لورن رنگ بزنید. این کار واقعا فضا را بزرگ تر خواهد کرد!

از اثاثیه سفارشی استفاده نمی کنید. اثاثیه منزل شما باید با طول، عرض و ارتفاع فضایی که در آن قرار می گیرند، هم خوانی داشته باشند.

منبع:  www.housebeautiful.com

برای بازدید از نمایشگاه اینترنتی کالامبل کلیک نمایید

قالب وردپرس