قالب وردپرس

۷ نکته کلیدی در انتخاب کوسن

کوسن ها در مبلمان جایگاه ویژه ای دارند و در کنار جنبه ی راحتی، حسی که به فضا منتقل می کنند بسیار تأثیرگذار است.کوسن‌ها اشکال و انواع مختلف دارند؛ از استوانه تا بالشتک مربع گرفته تا ابریشم و گلیم و سرمه‌دوزی و پولیشی ساده و گلدوزی حتی قلاب‌باقی. از خلاقیت‌تان استفاده کنید و کوسنی با طرح و نقش دلخواه خودتان طراحی کنید.در این مطلب به چند نکته در انتخاب کوسن می پردازم.

کوسن

 ۱. راه حل جالب و کاربردی برای چیدمان بالشتک ها، اجرای نسبت ۲-۲-۱ است که ایده ای ساده برای دست یابی به نتایجی تماشایی می باشد. به سادگی دو کوسن مربع شکل هم سایز و هم الگو را در نقاط انتهایی کاناپه ی خود قرار دهید، دو بالشتک کوچک تر با الگوهایی متفاوت از قبلی ها را کنار آنها بگذارید و در آخر یک کوسن مستطیل شکل برای مرکز انتخاب کنید. اندازه بندی پله پله و رنگ و الگوهای مختلف جذابیت بالایی ایجاد می کند. این شیوه ی آسان و ارزان به شما کمک می کند مبل تان زیباتر از همیشه در دکوراسیون منزل تان جلوه کند.

۲.اگر بالشتک ها را به‌رنگ طلایی انتخاب می‌کنید، بهتر است برای رومیزی جلوی مبل یا میزهای کناره، از همان پارچه استفاده کنید. این کار نشانگر حسن سلیقه شما است و هماهنگی زیادی در منزل به وجود می‌آورد.

۳.اگر برای مبلمان استیل بالشتک می‌خواهید، پارچه‌ای هماهنگ با رنگ مبل انتخاب کنید. نواردوزی و شرابه‌های ابریشمی چهار طرف فراموش نشود.

۴.بالشتک های پولیشی به طور معمول اشکال فانتزی مانند قلب و عروسک‌ دارند و در اتاق مبلمان کودک و نوجوانان و اتاق نشیمن شلوغ جوان‌پسند استفاده می‌شوند، اما در تابستان به‌دلیل جذب گرما مناسب نیستند.

۵.بالشتک هایی با طرح گلیم و گبه و آثار سنتی که اغلب رنگ‌های گرم دارند، روی کاناپه‌های مخمل و پارچه‌ رنگ گرم برای مثال قهوه‌ای و گل‌بهی و طلایی و زرشکی زیبا می‌شوند اما برای یک مبل مدرن سفید و آبی مناسب نیستند.

۶. بالشتک های گران‌قیمت که سرمه‌دوزی دارند، می‌توانند مانند مبل، روکش پارچه‌ای داشته باشند. یک پارچه کمی گشادتر را برای این بالشتکها بدوزید.

۷.اگر برای شما بالشتکی زیبا هدیه آوردند مبارک باشد اما اگر در خانه مصرف بالشتک ندارید، می‌توانید داخل آن را پر نکنید و از آن به عنوان رومیزی‌ کوچک استفاده کنید.

قالب وردپرس