قالب وردپرس

۵ ترکیب رنگ ماهرانه در دکوراسیون منزل شما

همیشه هنگامی که می خواهیم قطعه ای جدید به دکوراسیون خانه اضافه کنیم ، نگران این هستیم که آیا به بقیه وسایلمان می آید یا نه ؟ ما در اینجا می خواهیم ترکیب رنگ هایی را به شما معرفی کنیم که در کنار یکدیگر دکور زیبایی برای خانه تان می آفرینند.

ِDecosara.com - دکوراسیون منزل

۱.ترکیب رنگ بنفش+زرد+سفید+سبز

این ترکیب  رنگ واقعا با وقار، شیک و آرام بخش است! از بنفش یا سفید به عنوان رنگ های اصلی یا مکمل استفاده کنید و زرد و سبز را چاشنی فضا کنید. بنفش پر رنگ یا ارغوانی از گذشته رنگی با شکوه و نشانه تجمل بوده است.

تناژ بنفش در تاثیر آن بر فضا خیلی موثر است. بنفش های روشن آرامش و لطافت بیشتری دارند و خودمانی تر هستند و بنفش های تیره شکوه و تجملی پنهان دارند و رنگ های سنگینی هستند که باید در استفاده از آنها حرفه ای بود.

ِDecosara.com - دکوراسیون منزل

۲.ترکیب رنگ طیف های مختلف آبی + نارنجی

رنگ آبی و نارنجی نیز در چرخه رنگ در مقابل هم قرار دارند و مکمل یکدیگر هستند. ترکیب آنها فضایی شاد و در عین حال راحت ایجاد می کند.

ترکیب  رنگ آبی و نارنجی در کنار وسایل چوبی و قهوه ای خوب ست می شود و فضایی گرم و دلچسب مانند خانه مادربزرگ ها ایجاد می کنند.

ِDecosara.com - ترکیب رنگ

۳.ترکیب رنگ صورتی پر رنگ+بنفش پر رنگ+گلبهی پر رنگ+طوسی

رنگ های صورتی، گلبهی و بنفش به پر رنگی رنگ های بالا معمولا در تابستان مد می شوند. آفتاب گرم تابستان در کنار این رنگ ها انرژی ما را چندین برابر می کنند.

از رنگ های صورتی و نارنجی پر رنگ در کوسن ها و قاب ها به میزان اندک استفاده کنید و در کنار آن رنگی خنثی مثل طوسی به کار ببرید، چرا که این رنگ های زیبا آنقدر جلوه گر هستند که می توانند تمام نگاه ما را به خود جلب کنند.

ِDecosara.com - ترکیب رنگ

۴.ترکیب رنگ آبی+زرد+فیلی

زرد درخشان و فیلی گرم در کنار سبز و آبی تازه، این ترکیب  رنگ یک تعادل کامل بین گرم و سرد است. سبز و آبی طراوت و تازگی را به دکوراسیون می دهند و زرد و کرم گرما و راحتی را به آن اضافه می کنند تا ترکیبی بی نقص ساخته شود.

اگر ترجیح می دهید دکوراسیون فضایتان ملایم تر باشد می توانید از رنک فیلی به عنوان رنگ اصلی و از سبز و آبی به عنوان مکمل و از زرد به عنوان چاشنی استفاده کنید.

ِDecosara.com - ترکیب رنگ

۵.ترکیب رنگ طیف های مختلف آبی+رنگ سبز+رنگ سفید

ترکیب فام های مختلف آبی با رنگ سبز و سفید، مثل یک قرص مسکن آرام بخش است. این ترکیب  رنگ بسیار مناسب اتاق مبلمان کودک و نوجوانان بیش فعال است که تمرکز و راحتی را برای آنها فراهم می کند. همچنین در مناطق گرم در تابستان مثل خانه های ساحلی ترکیب رنگ آبی و سفید و سبز بسیار جذاب می شود و حال و هوای ساحل را به داخل خانه می آورد.

اگر این ترکیب  رنگ را می پسندید ولی می خواهید دکوراسیون تان کمی گرم تر باشد از رنگ سفید برای بیشتر قسمت ها استفاده کنید وسبز و آبی را در پرده ها، پارچه ها، فرش و کوسن ها به کار ببرید. می توانید برای اطمینان از پایین نبودن سطح انرژی اتاق چند تکه زرد رنگ هم به فضا اضافه کنید.

منبع:Chidaneh.ir

قالب وردپرس