قالب وردپرس

۱۰ ایده برای اتاق روشن تر

بسیاری از ما به سمت یک منظره آفتابی و دل انگیز جذب می شویم یک اتاق روشن تر هم حتما برای هر خانواده ای جذاب است . استفاده از پرده های سنگین ، فرش تیره و رنگ های اشتباه همه می توانند شما را از داشتن چنین فضایی دور کنند .

۱۰ راهنمایی الهام بخش برای آوردن نور بیشتر به خانه شما :

decosara.com-اتاق روشن

۱-با پرده ها هوشمندانه رفتار کنید.

وقتی می خواهید پرده خود را انتخاب کنید مراقب باشید که پنجره ها به خانه شما نور گران بها را  هدیه می دهند . راه کاری که برای شما داریم این است که مطمئن شوید میله پرده به اندازه ای است که مقداری بیشتر از قاب پنجره را بپوشاند.

decosara.com-اتاق روشن تر

 

۲-دنبال روی از سبک اسکاندیناوی . این سبک با طراحی تمام سفید از شمال اروپا الهام گرفته است و برای فضاهای فاقد نور طبیعی استفاده می شود . چند لوازم سیاه در کنار تم سفید این سبک به روشن تر شدن فضا کمک می کند .

decosara.com-اتاق روشن تر

۳-انعکاس ایجاد کنید . استفاده از یک آینه بزرگ به پرتاب نور به داخل یک اتاق تاریک کمک می کند. بهترین موقعیت برای این آینه روبروی پنجره است تا حداکثر درخشندگی را انعکاس دهد .

decosara.com-اتاق روشن تر

۴-ایجاد حریم شخصی با پرده ها . اگر می خواهید با آویختن پرده از حریم خانه خود محافظت کنید از پرده های کرکره ای سفید ، پرده هایی با جنس پنبه یا کتان و سبک استفاده کنید.

decosara.com-اتاق روشن

۵-اشتباه استفاده از پرده های سنگین و ضخیم. در هنگام انتخاب پرده شیک بودن و مد روز بودن آن را به قیمت از بین بردن نور به خطر نیاندازید . یک پرده نازک که نور را به خوبی عبور میدهد اتاق نشیمن شما را دل بازتر می کند. حتی می توانید با نصب پرده از سقف فضای درامی را ایجاد کنید.

decosara.com-اتاق روشن

۶-چراغ ها را روشن کنید . یک طرح نور موثر بخشی جدایی ناپذیر از هر اتاق نشیمن است و یکی از عوامل تاثیرگذار در یک نشیمن بدون نور است . سعی کنید تا در این طراحی، نورهای ترکیبی از سقف ، دیوارها ، طبقه ها ، میز و … را به کار ببرید. به یاد داشته باشید تقارن تاثیر ایجاد می کند.

decosara.com-اتاق روشن

۷-ترکیب و تسخیر نورهایی که به اتاق های شما وارد می شود . اگر اتاق نشیمن شما روبروی نور است اما اتاق یا محل غذاخوری شما دور از آن است سعی کنید مرز بین این فضاها را کمتر کنید تا نور از هر طرف درون اتاق های شما بتابد .

decosara.com-اتاق روشن

۸-از درب های شیشه ای استفاده کنید . استفاده از درب های شیشه ای نور بیشتری را برای شما به ارمغان می آورد و خانه شما را روشن تر می کند.

decosara.com- اتاق روشن تر

۹-استفاده از تزیینات منزل که تلالو داشته باشد . قطعات فلزی ، براق و یا شیشه ای نور را در فضا پخش می کنند استفاده از آنها را فرموش نکنید.

decosara.com-اتاق روشن تر

۱۰-سعی کنید منسوجات سبک تر به کار ببرید. استفاده از پارچه های روشن و سبک ، و چوب های سفید در مبلمان و وسایل منزل روشنی را به خانه می آورد.

منبع:houzz.com

قالب وردپرس