قالب وردپرس

۱۰ اشتباه رایج در طراحی داخلی که باید از آن ها اجتناب کنید

اشتباهات رایج در طراحی داخلی

یک تغییر کوچک در طراحی داخلی می تواند یک تغییر اساسی ایجاد کند. تشخیص درست از نادرست می تواند یک فضای تنگ و پر هرج و مرج را به فضایی آرام بدل کند و حس تعادل و نظم را به افراد  منتقل کند.

۱.بیش از حد معمول اتاقتان را از مبلمان پر نکنید! فاصله میان یک فضا با چیدمان خوب و برنامه ریزی شده از یک فضای واژگون پر از اسباب و اثاثیه بسیار کم است. مبلمان باید فضا را پر کند و مکانی را بسازد که هم جذاب و هم کاربردی باشد.

اشتباه در طراحی داخلی1

۲.سعی نکنید به زور وسیله ای را در فضا جا دهید! اندازه مبلمان باید با اندازه فضا متناسب باشد. اگر مبلمان نسبت به فضا بسیار کوچک باشد، اتاق شما نامتعادل و شبیه یک خانه عروسکی به نظر می رسد. بر خلاف این نیز اگر مبلمان نسبت به فضا بزرگ باشد، فضا نا متعادل و ناخوشایند خواهد بود.

اشتباه در طراحی داخلی2

۳.فضا را شلوغ نکنید! حس نظم، تعادل، آرامش، جریان و حرکت برای هر فضایی لازم است. تمامی لوازمی را که می توانید بدون آن ها به زندگی ادامه دهید را حذف کنید.

اشتباه در طراحی داخلی3

۴.قربانی نورپردازی ضعیف نشوید! نورپردازی کلید طراحی داخلی موفق است. فضای خانه شما باید تا حد امکان با نورهای طبیعی نورپردازی شده باشد.

اشتباه در طراحی داخلی4

۵.قبل از انتخاب رنگ اتاق، مبلمانتان را انتخاب نکنید! این یک اشتباه بسیار رایج است. ابتدا رنگ مورد نظر خود را انتخاب کنید و سپس بر اساس آن مبلمان و دیگر اثاثیه های اتاق را خریداری کنید

اشتباه در طراحی داخلی5

۶.اهمیت بودجه را دست کم نگیرید! بیش از حد خرید نکنید. همه اثاثیه را یک جا نخرید. بهترین وسیله ای را بخرید که می توانید از پس هزینه های آن بر بیایید. بهترین طراحی فضا، طراحی ای است که در طول زمان اتفاق افتاده باشد.

اشتباه در طراحی داخلی6

۷.از تنوع دوری می کنید! تمامی اثاثیه و لوازم خود را از یک مغازه خریداری نکنید. یک فضای خوب طراحی شده فضایی است که شخصی سازی شده باشد و این امر زمانی که تمامی وسیله ها شبیه به هم هستند اتفاق نمی افتد.

interior design

۸.پنجره های خود را مخفی نکنید! نصب پرده در ارتفاع پایین اشتباه رایجی است که اکثر آن را انجام می دهند. میل پرده هایی که در ازتفاع پایین نصب می شوند حس کوچک بودن فضا را به افراد انتقال می دهند.

اشتباه در طراحی داخلی8

۹.مبل های خود را به پشت به دیوار تکیه ندهید! این شاید رایج ترین اشتباهی باشد که در طراحی  داخلی با آن روبرو می شویم. آنچه شما می خواهید انجام دهید این است که تا حد امکان مبل هایتان را به هم نزدیک کنید تا یک فضای صمیمی ایجاد کنید. با هل دادن مبل ها به کناره ها شما تنها یک فضا در خانه خود می سازید این در حالیست که می توانید گروه های مبلمان مختلف را در فضا قرار دهید که به افراد این اجازه را می دهد در بین فضا ها حرکت کنند و احساس راحتی بیش تری داشته باشند.

اشتباه در طراحی داخلی9

۱۰.نقطه کانونی ندارید! آن چیزی را که میخواهید افراد هنگام ورود به فضای خانه شما به آن توجه کنند، بیابید؛ باید یک پنجره بزرگ یا یک اثر هنری برجسته یا شومینه یا چیزی شبیه این ها باشد. سپس حول محور آن دیگر اثاثیه خود را بچینید. این کار فضا را متعادل می سازد. شما می توانید بیش از یک نقطه کانونی در فضای منزل خود داشته باشید.

اشتباه در طراحی داخلی10

منبع : freshome.com

برای بازدید از نمایشگاه اینترنتی کالامبل کلیک نمایید

قالب وردپرس