قالب وردپرس

چیدمان اتاق نشمین کوچک

چیدمان اتاق نشیمن ; روش های بزرگتر نشان دادن خانه شما 

هدف بسیاری از طرح ها و ایده های چیدمان فضای اتاق نشیمن بزرگتر به نظر رسیدن آن فضا است. این ایده ها می توانند به فضایی کوچک و محدود، حس فضایی بزرگ، خوشایند و زیبا را اضافه کنند. چیدمان فضا باید به گونه ای باشد که فضا و نور اتاق را افزایش دهد، به چگونگی استفاده از رنگ ها توجه شود و تغییر  عمده ای در فضا ایجاد کند.

فضای اتاق نشیمن منزل شما جدای از متراژ آن باید کاربردی باشد و فضایی سرگرم کننده و عین حال آرامش بخش باشد. پیشنهادهایی برای شما داریم که بتوانید فضای اتاق نشیمن کوچک خودتان را بزرگ تر و بازتر از آن چه که هست نشان دهید:

استفاده از آینه در چیدمان فضا. طراحان داخلی برای بزرگ تر به نظر رسیدن فضا در چیدمان آن از آینه استفاده می کنند. یکی از رایج ترین ایده ها برای چیدمان فضای کوچک آویزان کردن یک آینه بزرگ در مرکز اتاق است تا یک نقطه تمرکز و توجه بوجود بیاید. برای بازتاب و افزودن نور محیطی دلپذیر آینه را پشت منبع نوری مثل شمع یا آباژور نصب کنید. در صورت امکان آینه را روبروی پنجره نصب کنید تا علاوه بر بازتاب نور پنجره و منظره آن، توهم بصری یک پنجره دیگر هم ایجاد کنید!

Living room- چیدمان اتاق

از فضای عمودی استفاده کنید.  یک اتاق علاوه بر بعد افقی، بعد عمودی نیز دارد. اگر اتاق نشیمن شما سقف بلندی دارد، تا حد امکان از آن فضا برای تزئین اتاق نشیمن استفاده کنید تا چشم افراد در خط عمودی حرکت کند، این امر باعث می شود فضا بزرگ تر از آنچه که هست به نظر برسد. نصب پرده هایی که تا زمین می ایند نیز یکی دیگر از راه هایی است که می توانید حس بزرگ تر بودن را به فضا دهد.

چیدمان اتاق -living room- eye upward

استفاده از رنگ های خنثی برای چیدمان اتاق های نشیمن کوچک.  یکی از ایده های رایج در طراحی اتاق های نشیمن کوچک استفاده از رنگ های خنثی برای دیوارها، کف، سقف و لوازم و اثاثیه داخلی است. استفاده از رنگ بژ یا پالت رنگی غیر از سفید می تواند با ایجاد توهم بصری دیوارها را به عقب تر پس بزند و به همین دلیل فضا بزرگ تر به نظر می رسد. رنگ های روشن نیز به دلیل بازتاب بیش تر نور باعث می شوند فضای اتاق بزرگ تر به نظر برسد.

چیدمان اتاق - living room- neutral  colors

انتخاب اثاثیه ای که سبک وزن به نظر برسند. هنگامی که اثاثیه منزلتان را خریداری می کنید، در نظر داشته باشید که وزن بصری کمی داشته باشند. وزن بصری اجسام به حس سنگینی که بیننده از آنها برداشت میکند بستگی دارد که عوامل سایز، رنگ، طرح و جنس بر آن تاثیرگذارند. لوازمی را انتخاب کنید که وزن بصری کم تری دارند چرا که اثاثی که وزن بصری سنگینی دارند، حس فضا را از آنچه که هست تنگ تر و محدود تر می کنند. برای مثال رنگ های روشن به رنگ های تیره ارجحیت دارند، یا لوازمی که پایه دارند به آنهایی که طراحی جعبه مانند دارند. میزهایی که رویه شیشه ای دارند به این علت که شفاف هستند به میزهای چوبی ارجحیت دارند.

چیدمان اتاق -living room- lightweight furniture

استفاده از اثاثیه سایز کوچک. اثاثیه ای که برای فضای اتاق نشیمن خود انتخاب می کنید بهتر است به گونه ای باشند که از لحاظ بصری کل فضا را اشغال نکنند. یک کاناپه بدون دسته به کاناپه ای با دسته های پهن ارجحیت دارد. اگر فضای اتاق نشمین شما بسیار کوچک است میتوانید از کاناپه صرف نظر کنید و از یک مبل راحت یا چهار صندلی دور یک میز استفاده کنید. بهتر است از صندلی بدون دسته استفاده کنید چرا که نسبت به مدل های دسته دار فضای بصری کمتری اشغال می کنند.

چیدمان اتاق-living room- small scale furniture

منبع: www.freshome.com

برای بازدید از نمایشگاه اینترنتی کالامبل کلیک نمایید

قالب وردپرس