قالب وردپرس
بهترین اندازه میزهای غذاخوری برای خانه شما (2)
میز غذاخوری دایره

بهترین اندازه میزهای غذاخوری برای خانه شما (۲)

میزهای غذاخوری بیضی

یکی از میزهای غذاخوری که هم نوع سنتی و هم نوع مدرن آن‌ها در بازار وجود دارد میزهای غذاخوری بیضی‌شکل است. میز غذاخوری که در عکس بالا مشاهده می‌کنید بسیار مدرن است و پایه آن آلومینیومی و سطح آن از جنس چوب درخت گردو است. این میزهای جذاب هم در ابعادی با طول ۱۹۸ سانتی‌متر و عرض ۱۲۱ سانتی‌متر و هم ابعادی با طول ۲۴۴ سانتی‌متر و عرض ۱۳۷ سانتی‌متر تولید می‌شوند. در فضایی که در عکس بالا مشاهده می‌کنید میز غذاخوری با صندلی‌هایی همراه شده است که دارای پایه‌های چوبی ظریف و بدنه‌ای از جنس فایبرگلس است. عرض صندلی‌ها ۴۷ سانتی‌متر و عمق آن‌ها حدود ۵۳ سانتی‌متر است. میزهای غذاخوری بیضی‌شکل معمولا در فضاهای کوچک کاربرد بسیار خوبی دارند، اگرچه نمی‌توان آن‌ها را در گوشه اتاق قرار داد و این مسئله استفاده از آن‌ها را در برخی از خانه‌ها سخت و گاهی غیرممکن می‌سازد.

میزهای غذاخوری-Dining tables

میزهای غذاخوری گرد

یکی دیگر از گرایش‌های مدرن در طراحی میز غذاخوری ساخت میزهای گرد است. آن‌ها که دوست دارند هنگام صرف وعده‌های غذایی فضای صمیمی‌تری داشته باشند و بتوانند با دیگران به گفتگو بپردازند می‌توانند از میزهای غذاخوری گرد استفاده کنند، چراکه افراد می‌توانند به راحتی افراد دیگر حاضر در میز را ببینند و با آن‌ها به گفتگو بپردازند. البته میزهای گرد که قطر آن‌ها حدود ۶۱ سانتی‌متر است از گذشته تولید می‌شدند و میزهای صبحانه گرد هم با قطرهای ۱۰۷ تا ۱۲۲ سانتی‌متر نیز در بازار از سالیان دور حضور داشتند. اما یک میز غذاخوری گرد باید حداقل ۱۵۳ سانتی‌متر قطر داشته باشد. البته این عدد می‌تواند تا ۱۸۳ سانتی‌متر افزایش پیدا کند.

میز غذاخوری-Dining tables

میزهای غذاخوری تک‌پایه

آخرین گزینه شما میز غذاخوری تک‌پایه است. از این نوع میزها معمولا در رستوران‌ها استفاده می‌شود، اما آن‌ها بسیار مناسب خانه‌هایی کوچک هستند که میز غذاخوری باید حتما در جلوی یک دیوار قرار داده شود. همان طور که در عکس بالا مشاهده می‌کنید میز غذاخوری در کنار دیوار قرار داده شده و فضای کمی را به خود اختصاص داده است. این نوع میزها برای این‌که بتوان از آن‌ها به راحتی استفاده کرد باید حداقل حدود ۶۱ سانتی‌متر عرض داشته باشند. البته انواع کوچک‌تر آن نیز وجود دارد که فقط دو نفر را در خود جای می‌دهد.

منبع:Chidaneh.ir

قالب وردپرس